15 January 2021, 16:07

12 поширених питань про національні рейтинги

Опубліковано в Вибір клієнта. ТОП-100 найкращих юристів України - 2020

Олена Осмоловська
Олена Осмоловська «Юридична газета» генеральний директор, т.в.о. головного редактора

«Вибір клієнта. ТОП-100 юристів України»— щорічне національне рейтингове дослідження, започатковане редакцією «Юридичної Газети» ще у 2006 р. Дослідження ґрунтується на результатах даних голосування корпоративних юристів та крос-рекомендацій колег за вказаними практиками. Також у межах рейтингу «Юридична Газета» публікує імена лідерів практик у відповідних сферах права.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


1. Хто проводить дослідження?

Оргкомітет дослідження складається з представників редакції «Юридичної Газети», які мають багаторічний досвід роботи з дослідницькими програмами.

2. Яка методологія рейтингу?

Дослідження проводиться у два етапи: І — опитування корпоративних юристів та формування списку ТОП-100 юристів України за версією клієнтів. ІІ етап — опитування юридичних компаній та формування списку юристів відповідно до вказаних сфер права за версією корпоративних юристів і юридичних компаній.

К-сть юф

3. Яка мета рейтингу?

Головна мета нашого дослідження— допомогти юристам та їх клієнтам знайти один одного, вибратиюридичного радника у відповідній сфері права в Україні та визначити свою конкурентну позицію на ринку. Ми позиціонуємо «Вибір клієнта. ТОП-100 юристів України» як довідник для українського бізнесу, сформований самими представниками бізнесу.

4. Як відбувається перевірка отриманої інформації?

Для отримання додаткових даних та перевірки достовірності поданої інформації оргкомітет дослідження користувався системою YouControl— онлайн-сервісом перевірки компаній. Враховуються лише анкети, надіслані з корпоративних e-mail.

Гендер баланс

5. Чи репрезентативна вибірка для опитування?

«Юридична Газета» обрала підприємства, що увійшли до рейтингів, складених бізнес-виданнями України. Також у ході нашого дослідження анкети надсилалися підприємствам та компаніям, що входять до внутрішньої бази «Юридичної Газети», яка використовувалася для рейтингових досліджень у попередні роки. Загалом це понад 3 тис. корпоративних юристів та керівників компаній.

6. Хто може взяти участь у рейтингу?

Подати кандидатуру юриста до складу номінантів дослідження можуть тільки клієнти або колеги, заповнивши спеціальну анкету.

7. Як рахуються бали?

Обробка даних відбувається шляхом математичного обчислення кількості голосів (1 голос— 1 бал).

Оновлення

8. Як формується список ТОП-100 юристів?

Після отримання результатів та їх опрацювання список ТОП-100 юристів формується за алфавітним принципом, виходячи з тієї кількості балів, яку вони отримали за результатами анкетування, тобто найбільшої кількості балів.

9. У чому перевага національних рейтингів?

Загалом національні рейтинги оперативніше реагують на зміни ринку та дають реальні показники потенціалу, окреслюють національні тенденції та формують більш реалістичні прогнози щодо перспектив на найближчий горизонт.

Де шукаєте юриста

Для перегляду натисніть на зображення

10. Чи потрібні національні рейтинги юридичному ринку?

Передусім, це інформаційний інструмент, який надає можливість знайти професіонала на внутрішньому ринку. Присутність у рейтингах (в т.ч. національних) є одним з критеріїв участі юридичної компанії у тендерних проєктах. Для окремих юристів національні рейтинги стають трампліном для подальшого просування у міжнародні рейтинги.

Дані рейтингу свідчать про те, що дослідження охоплює не лише беззаперечних лідерів ринку, а й увесь ринок загалом, адже у ньому представлені й молоді юристи, які отримують високу оцінку при голосуванні. Окрім того, рейтинги— це інформація про регіональні компанії. Часто до юристів звертаються з запитом порекомендувати колег у тому чи іншому регіоні. Рейтинги як інформаційний продукт відповідають на питання, що це за компанія/юрист, а як інструмент оцінки — в чому її/його сильні сторони, позиціонування на ринку, експертиза тощо.

Критерії 11. Чому національні рейтинги завжди у фокусі уваги?

Дискусії про національні рейтинги та їх місце на ринку не вщухають стільки ж років, скільки існують самі рейтинги. Обговорюють такі теми: як співвідносяться стандарти міжнародних рейтингів з вітчизняними реаліями; прозорість у системі оцінки та вага критеріїв; релевантність даних та верифікація результатів; питання довіри та репутаційності досліджувальних команд. Незважаючи на періодичні публічні дискусії та хейтинг, які, безсумнівно, рухають нас до досконалості, національні рейтинги залишаються індикаторами ринку та, у свою чергу, свідчать про активний інтерес ринку до таких досліджень.

 12. Що впливає на вибір клієнтів та колег?

Останнім часом неабиякий вплив на голосування справляють особистий бренд юриста, його професійна компетенція, репутація та позиціонування серед колег. Перевага надається фахівцям, які частіше з’являються умедіа, виступають на фахових івентах, активно ведуть сторінки в соцмережах. Як правило, юридичні фірми рекомендують колег, з якими зустрічаються у професійній практиці, партнерській роботі у профільних асоціаціях, комітетах тощо.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати