Анна Огренчук, співзасновник та керуючий партнер LCF Law Group
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
— Хто такий партнер юридичної фірми: менеджер, юрист чи бізнесмен?
— Сучасний та успішний партнер ЮФ — «універсальний солдат», симбіоз юриста, маркетолога, HR-спеціаліста, PR-менеджера, ІТ-фахівця, фінансиста, психолога. У поєднанні всіх знань та використанні навичок цих професій партнер продемонструє найкращий результат. В умовах високої конкуренції на ринку одного лише знання права та спеціалізації вже недостатньо. Партнер має бути і лідером, і наставником, орієнтованим на результат компанії і команди, мати бачення розвитку фірми та колективу, оцінювати ризики та не боятися приймати рішення. Тому партнерство в ЮФ — це не «або-або», а всі якості в одній людині в умовах ефективної колаборації з командою.
Ольга Просянюк, керуючий партнер АО AVER LEX
— Як стати партнером юридичної фірми?
— Є 3 шляхи досягнення партнерства в юрфірмі — пройти поетапний кар’єрний шлях у фірмі, приєднатись до фірми з існуючим власним досвідом та клієнтським портфелем або створити власну фірму. У своєму професійному житті я реалізувала всі 3 способи, і кожен з них по-своєму складний та цікавий. А вже у статусі керуючого партнера для мене найбільш цінним є сприяння росту талантів всередині команди до керівних посад. За весь період діяльності AVER LEX ми двічі розширяли партнерський склад, і кожного разу партнерами ставали члени нашої команди.
Приймаючи рішення про підвищення, ми зазвичай орієнтуємось на такі показники, як:
- розширення власного досвіду навичками представництва інтересів на різних етапах процесу;
- внутрішня особиста організація та проявлення себе в командній роботі;
- рівень спілкування та поведінка з існуючими клієнтами (навіть ще до персонального залучення власних, оскільки цю навичку можна розвивати в подальшому);
- зацікавленість у наставництві діючих партнерів;
- сміливість щодо пропозиції та прийняття самостійних рішень в клієнтських проєктах.
Звичайно, не варто сприймати ці показники, як універсальну формулу, оскільки в багатьох fullservices юрфірмах прописані спеціальні внутрішні політики з конкретними показниками ефективності для досягнення статусу партнера. Ми також орієнтуємось на набір професійних та управлінських навичок та вже продемонстрованих результатів, проте вони, по-перше, не прив’язані до timeline, по-друге, можуть враховуватись у різних пропорціях. Це одна з переваг формату бутіка, в якому можливе порівняно швидке кар’єрне зростання.
Володимир Саєнко, партнер ЮФ Sayenko Kharenko
Мене часто запитують: «Як стати партнером юридичної фірми?» Можна дати юридично правильну й нікому не потрібну відповідь: досить зареєструвати нову фірму — і ось ви вже партнер. Так і робили деякі студенти в далекі 1990-і, й зараз вони — відомі юристи. Але тоді ринок був інший. Значно складніше питання: як швидше стати партнером у фірмі, що вже є на ринку.
На відміну від багатьох інших бізнесів, у сфері професійних послуг партнером не можна стати, просто вклавши кошти. Насамперед, треба досягти необхідного рівня професійної майстерності, набути досвіду, відпрацювати управлінські навички і навчитись «полювати» на нову роботу. Але чи цього достатньо? І як, власне, прискорити шлях професійного зростання?
З огляду на мій досвід, краще за всіх зростають і швидко стають партнерами ті юристи, які відразу ставляться до юрфірми, як до власного бізнесу. Якщо ти — власник фірми, то чи пройдеш повз якусь річ, яка лежить не на своєму місці? Чи дозволиш комусь з колег видати недостатньо якісно виписану консультацію? Чи проявиш ініціативу і витратиш зайвий час, щоб запропонувати клієнту унікальне рішення? Коли юрист поводить себе, як співвласник бізнесу, і у нього це добре виходить, інші партнери дуже швидко розуміють, що в інтересах всієї фірми дати такому талановитому фахівцю можливість розвиватись і зайняти гідне місце серед партнерів. І саме фірми з такою ідеологією мають шанс пережити своїх засновників.