17 вересня 2013, 10:46

Здоров’я школярів: хто врятує наших дітей?

За матеріалами прес­конференції Уповноваженого Президента України з прав дитини Юрія Павленка

Опубліковано в №38 (380)

Другий тиждень поспіль ми спостерігаємо вранці, як квапляться до школи учні з ранцями, а по обіді веселими зграйками чимчикують додому, аби зайнятися виконанням домашніх завдань. Утім, чомусь мало хто сьогодні замислюється, що маршрут цей не обмежується дорогою від школи додому, адже на шляху дітей трапляється чимало кіосків і крамничок, які окрім заманливих ласощів містять і достатньо «дорослих» спокус – у вигляді… пива та слабоалкогольних напоїв. І навіть якщо 9 сумлінних торгівців і не продадуть цю отруту дитині, як свідчить статистика, зустрінеться 10­й, який неодмінно зробить це. Лякає і той факт, що в більшості регіонів України ларьки з пивом, цигарками та слабоалкогольними напоями розташовані у безпосередній близькості від шкіл, що прямо суперечить вітчизняному законодавству.

Масла у вогонь підливають і старенькі біля метро, які поряд із жувальними гумками та шоколадом продають і цигарки поштучно. Звісно, для маленьких експериментаторів це дуже зручно, адже можна за копійки купити одну­дві цигарки та непомітно для дорослих викурити їх…


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Утім, виявляється, і це ще не все! На здоров’ї наших дітей не гребують активно збагачуватися виробники шкільного одягу, взуття та приладдя. Канцелярські товари вони продають прострочені, а одяг та взуття із синтетичних матеріалів!

Саме цій темі була присвячена прес­конференція Уповноваженого Президента України з прав дитини Юрія Павленка за участі заступника голови Державної інспекції України з питань захисту прав споживачів Ольги Соколової та експерта Секретаріату Рамкової Конвенції ВООЗ із боротьби проти тютюну Ганни Гопко. Крім того, на конференції також були розглянуті питання щодо результатів перевірок якості товарів для дітей, зокрема шкільного приладдя та одягу, удосконалення законодавства в сфері контролю за якістю товарів для дітей, приведення території навколо дитячих закладів у відповідність до вимог законодавства щодо протидії поширенню алкоголю та тютюну серед дітей тощо.

 

Кволий контроль

Як зазначає Юрій Павленко, Президент України тримає на постійному контролі питання якості товарів дитячого асортименту, шкільного приладдя, організації харчування дітей у державних закладах (у тому числі навчальних, закладах оздоровлення і відпочинку дітей). «Глава держави наголошує на забезпеченні ефективної експертизи, європейських стандартів якості, незалежного контролю за виробниками, продавцями та імпортерами дитячих товарів і продуктів харчування», – підкреслює пан Павленко.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати