01 квітня 2014, 13:05

Юридична професія: моральний аспект

За результатами юридичного форуму

Опубліковано в №14 (408)

Чи все в юридичній професії вирішують зв’язки? Чи є вони практичною аксіомою юридичного бізнесу? І що зараз у суспільстві цінніше – інтелект чи зв’язки?


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Цими та іншими дотичними питаннями дві години поспіль переймалися учасники Міжнародного юридичного форуму, організатором якого виступила Європейська арбітражна палата.

Так, поряд з поняттям професіоналізму нерозривним має залишатися питання моралі, чесності своєї професії, адже можна досягти перемоги в процесі завдяки інтелекту, а можна – певними хитрими кроками, аж до підлих інсинуацій. Зокрема, наразі багато фіктивних документів надають суду для того, щоб домогтися необхідного рішення.

Зрозуміло, що кожен прагне убезпечити свою старість, а ті податки, які громадяни, і юристи в тому числі, нині сплачують до Пенсійного фонду, спрямовуються на виплату пенсій їхнім сучасникам похилого віку. Однак це не привід для анархії.

Кажуть, образ юриста створюють його зв’язки, його імідж. Пізнаваність, зокрема, свідчить про те, наскільки професійним є юрист. Потрібно, щоб його знали, щоб про нього писали в газетах, говорили на телебаченні, тоді юристів не лише впізнаватимуть. Вони залежатимуть від своєї ділової репутації, дбатимуть, аби не заплямувати її (у разі, звісно, якщо є про що дбати і якщо про юриста подається інформація в позитивному ключі). Справа не в тому, до якого кабінету може увійти юрист, а в тому, наскільки серйозно він здатен підготуватися до процесу. Сьогодні знані метри юриспруденції скаржаться на те, що їм нецікаво стало працювати, тому що незатребуваним є інтелект, а переважно цінується вміння владнати справу, і це реальність сьогодення, яку потрібно змінювати якнайшвидше через моральне очищення юридичної професії та українського народу загалом.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати