30 квітня 2013, 12:05

VI Щорічна конференція юрисконсультів: обмін досвідом

За підсумками конференції корпоративних юристів

Опубліковано в №18 (360)

Актуальні питання захисту інтелектуальної власності, укладання договорів оренди нерухомості, податкових перевірок, наслідки змін у реєстрації прав на нерухоме майно – це далеко не повний перелік питань, які обговорювали фахівці на VI Щорічній конференції корпоративних юристів (юрисконсультів), що днями проходила у столиці.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


 

Всюдисущі перевірки

Практичному досвіду проведення перевірок у роздрібній торгівлі була присвячена доповідь Ірини Мусійчук, начальника юридичного департаменту ТОВ «ДЦ Україна» МС Watsons. Ця тема є досить актуальною на сьогодні, оскільки, як свідчить статистика, близько 90% спорів з податковими органами в судовому порядку закінчуються на користь податкових органів.

Відповідно до ст. 75 Податкового кодексу України органи державної податкової служби мають право проводити камеральні, документальні (планові або позапланові; виїзні або невиїзні) і фактичні перевірки. Фактичною вважається перевірка, що здійснюється за місцем фактичного провадження платником податків діяльності, розташування господарських або інших об’єктів права власності такого платника. Така перевірка здійснюється органом державної податкової служби щодо дотримання норм законодавства з питань регулювання обігу готівки, порядку здійснення платниками податків розрахункових операцій, ведення касових операцій, наявності ліцензій, патентів, свідоцтв, у тому числі про виробництво та обіг підакцизних товарів, дотримання роботодавцем законодавства щодо укладення трудового договору, оформлення трудових відносин з працівниками (найманими особами).

Як наголосила фахівець, для підприємств, які підлягають перевіркам органами державної податкової служби, дуже важливими є превентивні заходи. Перш за все сюди відноситься розробка процедур (правил) поведінки співробітників, задіяних з боку компанії, при проведенні перевірок контролюючими органами. Також тут необхідні періодичні семінари (мінімум один раз на півроку), тестування знань співробітників, задіяних при проведенні перевірок, чітка координація їхніх дій. Працівники юридичного департаменту, служби безпеки, бухгалтерії, відділу кадрів – співробітники компанії, між якими завжди має бути доступність зворотного зв’язку з колегами з центрального офісу. Не останню роль також відіграє аналіз результатів здійснених перевірок та усунення можливих недоліків.

При цьому безпосередньо під час самої перевірки слід звертати увагу на порушення, що допускають представники ДПС: при повідомленні про проведення фактичної перевірки; при здійсненні перевірки, у тому числі з можливістю відеофіксації таких порушень; при оформленні результатів перевірки; при оскарженні платником податків результатів перевірки.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати