13 грудня 2016, 18:06

У пошуках Sense of Justice

Опубліковано в №49-50 (547-548)

Минулого тижня завершився конкурсу студентських есе «Sense of Justice». Участь у ньому взяли студенти Київського національного економічного університету імені Вадима Гетьмана. Нагадаємо, що КНЕУ спільно з «Юридичною Газетою» другий рік поспіль проводить конкурс есе серед студентів університету.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


IMG_7866(1)

До І туру (02.11.2016 р. – 20.11.2016 р.) потрапило 25 есе. До ІІ туру (що завершився 08.12.2016 р.) було допущено 10 робіт, а з них врешті-решт обрано 3-х фіналістів, на яких очікували грошові призи та публікації на шпальтах #ЮГ. Студенти, які не посіли призові місця, були нагороджені заохочувальними призами від інших партнерів конкурсу.

Результати конкурсу виглядають таким чином:

  • 1 місце посіла студентка 5 курсу юридичного факультету Аліна Кравчук з есе на тему: «Правове регулювання кібербуллінгу та право на безпечне інтернет-середовище в контексті становлення четвертого покоління прав людини». Юлія отримала диплом і премію від «Юридичної Газети».
  • 2 місце зайняв студент 4 курсу юридичного факультету Андрій Корня. Тема його есе: «Міжнародний кримінальний суд як міжнародно-правовий механізм захисту інтересів України». Андрій також нагороджений дипломом і премією від «Юридичної Газети».
  • 3 місце дісталося студенці 5 курсу юридичного факультету Анастасії Осінцевій з темою есе: «Проблема ефективності законодавства України в контексті залізничного транспорту». Анастасія теж отримала диплом і премію від нашого видання.IMG_7832

Фіналістами конкурсу були визначені:

  • Юлія КОЗИР – «Порівняльна характеристика правозастосовчої практики вищих судових органів України та Європейського суду справедливості»;
  • Сніжана ЛАВРОНЕНКО – «Наслідки реалізації права на свободу пересування: реалії сьогодення»;
  • Вікторія КОВАЛЬОВА – «Четверте покоління прав людини: проблеми законодавчого визначення в Україні»;
  • Олег КОКОВІН – «Неможливість проведення правомочних загальних зборів товариства з обмеженою відповідальністю»;
  • Артем ЗАХАРОВ – «Питання проведення реституції майна в Україні»;
  • Владислав ЛЯПОТА – «Тенденції розвитку правового регулювання малого та середнього бізнесу в Україні»;
  • Андрій ЛОЗКО – «Концепція трансформації ПрАТ в єдину організаційно-правову форму».

Грошовими призами від партнера конкурсу фірми Leman International Law Group нагороджені: студентка 2 курсу Вікторія Ковальова, студентка 5 курсу Анастасія Осінцева, студентка 5 курсу Сніжана Лавроненко. Стажування в компанії GOLAW отримала студентка 4 курсу Юлія Козир. Крім того, незабаром всі фіналісти конкурсу матимуть змогу поспілкуватися з партнерами ЮФ Астерс.

IMG_7605

Одночасно з ІІ фіналом конкурсу студентських есе в університеті відбувся благодій ярмарок. Вже 3-й рік поспіль студенти юридичного факультету ДВНЗ КНЕУ ім. В. Гетьмана проводять благодійний ярмарок «Збережи майбутнє», намагаючись розвивати у студентів небайдужість, увагу до того, що відбувається навколо, а також бажання допомагати нужденним.

Цього року зініційовано масштабну акцію, до якої долучилися інші ВНЗ, а саме: КПІ ім. І. Сікорського, КНЛУ, КІМО, КРОК, Україна, НМУ ім. О. Богомольця, Національний університет Державної фіскальної служби України, Київський Університет ім. Б. Грінченка та інші.

За словами голови студентського профкому факультету, студента 3 курсу Дмитра Ткаченка, мета заходу − зібрати якомога більше коштів для хворих дітей та допомогти учасникам АТО. У перший день ярмарку, 08.12.2016 р., було представлено численні лоти. Великий внесок в акцію зробили викладачі нашого факультету. Крім того, до нас завітав депутат Дмитро Линько, який не лише допоміг матеріально, але й підбадьорив теплими словами. Ця акція організовується щороку. Студенти університету закликають й інші ВНЗ м. Києва та області приєднатися до цього заходу в наступному році.

Коментарі:

Солдатенко Олена НАЗАРЕНКО, голова Оргкомітету, заступник декана юридичного факультету, к.ю.н., доцент:

Конкурс має на меті, з одного боку, активізувати наукову й дослідницьку роботу молоді, а з іншого – виявити та підтримати здібних, творчих і талановитих студентів. Те, що конкурс активно підтримують юридичні компанії (ще й які!), надихає учасників – є за що змагатися. Можливість зустрітися з партнером чи юристом відомої компанії, пройти співбесіду для стажування або стажування, побачити зсередини, як працюють успішні юристи, – це безцінний досвід для студентів-правників, стимул для навчання.

Цього року конкурс студентських есе проводився юридичним факультетом за підтримки провідних юридичних фірм «Астерс» та «GOLAW». Компанія «GOLAW» надала можливість одному з фіналістів пройти стажування в компанії протягом місяця. «Астерс» організує зустріч фіналістів конкурсу зі своїми юристами в офісі компанії. «Leman International Law Group» нагородила 3-х учасників грошовими призами у розмірі 800 грн кожному.

Солдатенко Оксана СОЛДАТЕНКО, декан юридичного факультету ДВНЗ КНЕУ ім. В. Гетьмана, д.ю.н., професор

Конкурс студентських есе «Sense of Justice» започатковано факультетом у 2015 р. за підтримки (у тому числі спонсорської) «Юридичної Газети» та видавництва «Юстиніан». На сьогодні це загальноуніверситетський конкурс, а вже наступного року ми плануємо провести його серед студентів усіх столичних ВНЗ у період з 01.11.2017 р. по 10.12.2017 р. На мою думку, він унікальний через те, що не є конкурсом наукових робіт, а є змаганням саме есе, тобто художньо-публіцистичних коротких творів на юридичну тематику. Висловлюю щиру подяку спонсорам за підтримку талановитої молоді КНЕУ, сподіваюся в майбутньому побачити серед переможців студентів інших ВНЗ. Отже, до зустрічі у наступному році!

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати