З метою донесення останніх досягнень України у реформуванні судової системи і поліпшення інвестиційного клімату Асоціація правників України (АПУ) провела 21 березня 2018 року Прийом на честь делегації Правничого товариства Англії та Уельсу (Law Society of England and Wales) - професійної асоціації, яка представляє і регулює професію юристів у Великобританії.
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Делегація складається з понад 20 англійських юристів, які працюють з українськими проектами і на власному досвіді знають реалії української системи правосуддя. Також на прийомі були присутні представники дипломатичного корпусу іноземних держав в Україні та керівники низки міжнародних компаній.
Перед присутніми виступили Володимир Кравчук, суддя Верховного Суду і член правління АПУ, Сергій Козьяков, голова Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, Сергій Верланов, член Громадської ради доброчесності від АПУ, Андрій Гундер, президент Американської торговельної палати. Виступаючі відзначили активну діяльність нового складу Верховного Суду протягом своїх перших 100 днів роботи і розповіли про плани побудови всієї судової системи за найкращими світовими стандартами, які мають виправдати високі очікування українського суспільства.
Іноземні гості також мали можливість поспілкуватися із суддями Верховного Суду, членами Вищої ради правосуддя, представниками Адміністрації Президента України, Міністерства юстиції України, народними депутатами та громадськими активістами, залученими до процесу реформування судової системи.
За словами партнера МЮФ KINSTELLAR Костянтина Лікарчука, можливість застосування англійського права у договірних відносинах є важливою для інвестиційного клімату України: «На наше переконання, можливість застосування англійського права у міжнародних договірних відносинах в Україні може отримати більший розвиток. Для міжнародних юридичних фірм це цікаво. Ми хотіли б розвивати це в нашій державі. Власне, думка, яку хотіли донести, полягає у тому, що ми вітаємо тенденцію на зближення двох правових систем: континентального і прецедентного права, що дозволить покращити інвестиційний клімат і привабити суб’єктів з іноземних юрисдикцій. Це одна з причин, чому наша компанія підтримує подібні заходи».
«Міжнародна спільнота і український бізнес часто вказують на недосконалість української судової системи, як одну з основних причин низького інвестиційного клімату у нашій державі. Рівень недовіри громадян до судів яскраво свідчить про те, що пересічні громадяни часто не можуть захистити свої права у суді. Формування нового складу судів, починаючи з Верховного Суду, радикальна зміна процесуальних кодексів та інші етапи судової реформи покликані вирішити цю проблему, і позитивні зміни вже можна побачити на практиці. Однак інформація про ці позитивні зміни поширюється повільніше, ніж негативні новини», - зазначив у коментарі «ЮГ» віце-президент АПУ Володимир Саєнко, та акцентував на тому, що дуже важливим є донесення до іноземних колег інформації про ті процеси, що відбуваються в Україні.
«Інформування міжнародної громадськості про стан судової реформи та інші позитивні зміни є важливою складовою загального іміджу України на міжнародній арені. Нам є чим пишатися, і це лише початок процесу розбудови правової держави, у якій верховенство права є основоположним принципом», - розповів під час виступу партнер Sayenko Kharenko.
Нагадаємо, сьогодні, 22 березня 2018 року, у Києві відбувається English Law Day.