16 листопада 2016, 14:09

У Києві відбулась Arzinger International Intellectual Property Conference 2016

Опубліковано в №46 (544)

11.11.2016 р. у м. Києві відбулась міжнародна конференція з інтелектуальної власності Arzinger International Intellectual Property Conference, організована АО Arzinger. Захід проходить вже другий рік поспіль, цього року за підтримки Всесвітньої організації інтелектуальної власності (WIPO).


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


GEX_1891

В ролі спікерів на конференції виступили провідні європейські та українські юристи зі сфери інтелектуальної власності, представники Всесвітньої організації інтелектуальної власності, представників державних органів.

Основними темами для обговорення були: авторське право та промислова власність, охорона й захист прав інтелектуальної власності, оподаткування та оцінка об’єктів права інтелектуальної власності, а також питання недобросовісної конкуренції в IP.

Конференцію відвідали близько 60 учасників, серед яких були українські й іноземні фахівці зі сфери інтелектуальної власності, науковці, представники українського бізнесу та державних органів. Формат заходу мав інтерактивний характер і передбачав діалог зі спікерами.

Arzinger IIPC 2016 розпочалась зі вступного слова керуючого партнера АО Arzinger Тімура Бондарєва та партнера Arzinger Лани Сінічкіної. Також з вітальними словами виступили представник Світової організації інтелектуальної власності (WIPO) Євгеній Сесіцький і заступник директора департаменту інновацій та інтелектуальної власності Міністерства економічного розвитку й торгівлі України Богдан Падучак.

Розпочали конференцію з обговорення реформування сфери інтелектуальної власності, діяльності ВОІВ. Євгеній Сесіцький розповів про діяльність ВОІВ на сучасному етапі, а також про те, які заходи вживаються в науково-дослідних організаціях та університетах для підтримки розвитку політики щодо інтелектуальної власності. Продовжили дискусію ректор Київського університету права НАН України Юрій Бошицький та д.ю.н., професор і член-кореспондент НАПрН України Олена Орлюк.

Першу секцію учасники Arzinger IIPC присвятили авторському праву та праву промислової власності. У обговоренні брали участь Юріан ван Гроенендаль, адвокат юридичної компанії Van Kaam (Голландія), який зупинився на особливостях європейського підходу до процедури NTD, а також Ерікас Саукалас, партнер та адвокат литовської юридичної компанії Metida Law Firm Zaboliene and Partners, він проаналізував основні положення, які потрібно знати про реформу щодо торговельних марок в Європейському Союзі.

Дискусію продовжив представник Патентного бюро Наталії Рибіної та Володимира Рибіна (Росія), який у воїй доповіді прокоментував актуальну практику Суду з інтелектуальних прав РФ, Олексій Прудкий, юрист та адвокат АО Arzinger, який розкрив тему торговельних марок як предмета застави.

Друга частина конференції була проведена у форматі fireside-chat «На перехресті практик інтелектуальної власності та недобросовісної конкуренції», що передбачала жваве обговорення питань добросовісного використання об'єктів права інтелектуальної власності компаніями з різних сфер промисловості. Спікерами секції були представники Антимонопольного комітету України, Державної служби інтелектуальної власності та представники бізнесу.

Ініціювала обговорення старший юрист, керівник практики антимонопольного та конкурентного права АО Arzinger Вікторія Гладка-Батюк, яка презентувала декілька практичних кейсів. Своїм досвідом з вирішення питань, що стосуються недобросовісного використання знаків для товарів і послуг, поділилися Антон Полікарпов, керівник відділу інтелектуальної власності Roshen, та Олександр Терещенко, керівник юридичної групи з питань законодавства у сфері харчових продуктів Danone. Свою експертну думку зі згаданих питань висловили Інна Шатова, начальник управління правового забезпечення промислової власності Державної служби інтелектуальної власності, Оксана Манько, начальник відділу розслідувань недобросовісної конкуренції виробничої сфери в АМКУ, а також Ігор Стародубов, судовий експерт у сфері права інтелектуальної власності та директор департаменту судової експертизи й експертних досліджень у сфері інтелектуальної власності ДП «Інформаційні судові системи».

Оскільки продаж товарів та надання послуг все більше переходить в мережу Інтернет, особливо актуальними стають питання пов'язані зі сферою електронної комерції. Саме цій темі було присвячено декілька доповідей на конференції, зокрема виступ Дмитра Суслова, директора 1-C Bitrix в Україні та Білорусії. Також тему інтелектуальної власності в електронній комерції розкрила Катерина Олійник, старший юрист, керівник практики інтелектуальної власності AO Arzinger.

Неможливо було уникнути питань оподаткування у сфері інтелектуальної власності й IT. Їх презентували Ольга Баранова, радник АО Arzinger, та Іванна Погребняк, керівник юридичного відділу AltexSoft, голова Харківського IT-кластеру. Яніс Таукас, партнер практики податкового і митного права Sorainen (Латвія), надав комплексний огляд щодо регулювання цієї сфери в іноземних юрисдикціях.

Генеральним медіа партнером конференції виступив BrainTV – перший український телеканал про IT. Серед інших інформаційних партнерів заходу – 101domain.UA, IT асоціація України та Асоціація підприємств інформаційних технологій (АПITУ).

Аrzinger International Intellectual Property Conference (Arzinger IIPC) вже вдруге проходить у м. Києві. Це унікальна платформа для обміну знаннями та для особистих зустрічей з експертами й лідерами думок у сфері інтелектуальної власності. 

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати