27 травня 2016, 17:22

Розкриття кінцевих бенефіціарів: світова практика

Опубліковано в №20-21 (518-519)

З кожним роком все більше країн заявляють про зміни на законодавчому рівні питань розкриття бенефіціарного власника, обміну інформацією, прозорості та транспарентності в податковому структуруванні. Так, відповідно до закону Small Business, Enterprise and Employment Act 2015, починаючи з 30.06.2016 р. в англійських компаній планують запитувати в Реєстраційний орган (Companies House) інформацію про осіб зі значним контролем.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


IMG_0126

До осіб зі значним контролем належать особи, які володіють більше як 25% акцій компанії; особи, які мають право голосу в компанії не більше ніж на 25%; особи, які мають право призначати та звільняти від виконання обов'язків більшу частину ради директорів; особи, які мають значний контроль або вплив у компанії; особи, які мають значний контроль або вплив на траст чи фірму. Про це та інше йшла мова під час спільного семінару юридичного бюро ЄПАП Україна та IFA Україна, присвяченого цим питанням.

Так, обговорюючи питання розкриття Великобританією реєстрів бенефіціарів, Лана Голян, партнер юридичної фірми Juscutum, ознайомила присутніх з основними законодавчими змінами у цій сфері. «Про те, що Великобританія однією з перших готувалася розкрити реєстри бенефіціарів, говорилося давно, але не було зрозуміло, що вона все-таки розкриє, якщо відповідно до законодавства цієї країни, там існують трастова власність та бенефіціарна власність. Минулого року у Великобританії були скасовані акції на пред’явника, а в жовтні 2015 р. було прийнято рішення про спрощення процедури ліквідації компаній. Тепер для того, щоб ліквідувати компанію, не потрібно чекати тривалий час. Її можна ліквідувати після одного оголошення в газеті», – розповідає про зміни юрист.

IMG_0158

При цьому вона також звернула увагу присутніх на те, що раніше багато хто не звертав уваги на те, що при призначенні директора необов’язково мати згоду директора на його призначення. «З 2015 р. у Великобританії директори мають право оскаржувати своє призначення в якості директора, якщо не була проведена відповідна процедура, або якщо директор добровільно не підтвердив свою згоду з тим, що його призначають директором. Це може бути електронний лист чи будь-який інший документ», – зазначила пані Голян. Крім того, реєстраційна адреса може бути також оскаржена, якщо компанія неправомірно її використовує.

«У квітні 2016 р. було оголошено про початок роботи процедури розкриття бенефіціара. Однак в реальності на сьогодні реєстр ще не працює. Очікується, що він запрацює лише з 30.06.2016 р., але з квітня цього року деякі компанії почали подавати запит своїм клієнтів щодо інформації для розміщення такої інформації в реєстр. Очікується, що з 30.06.2016 р. ця інформація буде публічно доступною», – резюмує експерт.

Нагадаємо, що у заяві, поширеній офісом прем'єр-міністра країни Девіда Кемерона, йшлося про те, що іноземні компанії, які вже володіють або хочуть придбати майно у Великій Британії або беруть участь у конкурсах на урядові контракти, повинні будуть розкрити кінцевих власників.

IMG_0138

Як зазначається у заяві офісу прем'єр-міністра, іноземні компанії володіють близько 100 тис. об'єктів в Англії та Уельсі. Більш ніж 44 тис. з них знаходяться у Лондоні.

Компаніям доведеться приєднатися до нового публічного реєстру інформації про бенефіціарів власності. Великобританія стане першою країною G20, яка піде на такий крок. Франція, Нідерланди, Нігерія, Афганістан також підуть за прикладом Великобританії та створять власні реєстри.

IMG_0144

«Новий реєстр для іноземних компаній буде означати, що корупціонери позбавляться можливостей для маневру, не зможуть відмивати й приховувати незаконні кошти через ринок нерухомості Лондона, а також не отримають прибуток від наших державних коштів. Зло корупції проникає у всі куточки світу. Воно лежить в основі найбільш гострих проблем, з якими ми зіштовхуємося, – економічної невизначеності, бідності, всюдисущої загрози радикалізації та екстремізму», – сказано у заяві.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати