24 лютого 2016, 19:25

Реформи Мін’юсту: онлайн будинок, соціальний ліфт та безконтактні послуги

Опубліковано в №8 (506)

Сьогодні свідоцтво про народження дитини можна отримати безпосередньо в пологовому будинку після її народження. Щоправда, наразі такий сервіс доступний лише у столичних лікувально-профілактичних закладах. Однак невдовзі така послуга стане звичною на території всієї України.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Про це повідомив начальник Головного територіального управління юстиції у м. Києві Станіслав Куценко під час прес-конференції на тему: «100 днів роботи: публічний звіт начальника Головного територіального управління юстиції у м. Києві», організованої Головним територіальним управлінням юстиції у м. Києві.

«Ми провели дуже важливу реформу, запровадили її в Києві, а саме – видачу свідоцтв про народження дитини безпосередньо в пологових будинках. Тепер можна в будь-якому пологовому будинку м. Києва одразу ж отримати свідоцтво про народження дитини. Це значно спрощує життя молодій матері, адже не треба повторно ходити в органи реєстрації актів цивільного стану та отримувати його там. Крім цього, у майбутньому в Києві планується запровадити також видачу свідоцтва про народження безпосередньо через онлайн-заявку. Його можна буде забрати самостійно або ж замовити кур’єрську доставку», – підкреслив пан Куценко.

У свою чергу, заступник Міністра юстиції України Гія Гецадзе зауважив, що хоча Мін’юст і запустив процес видачі посвідчень про народження безпосередньо у пологових будинках, але після цього батьки вимушені ходити до різних держустанов, аби отримати інші документи, пов'язані з народженням дитини. Задля усунення цих прогалин Міністерство юстиції проведе експеримент зі спрощеного механізму отримання довідок після народження дитини. «З волонтерами iGov та Дніпропетровською обласною держадміністрацією ми зараз робимо перший експеримент. Наприклад, народилася дитина кілька днів тому і ми спробуємо, щоб батьки отримали всі інші довідки, що виходять від свідоцтва про народження, швидко й ефективно. І потім намагатимемося протягом 2016 р. впровадити такі он-лайн сервіси, коли після отримання свідоцтва про народження батькам не доведеться ходити до різних міністерств», – зазначив чиновник.

«Ми намагаємося обслуговувати наших громадян швидко, ефективно та он-лайн. Але іноді процес зупиняється в нашому міністерстві й потім його вже важко продовжувати. Тому ми зараз робимо перший експеримент у Дніпропетровську, який потім буде по всій країні», – підкреслив він.

Он-лайн будинок юстиції

Серед іншого, на прес-конференції було докладно презентовано створення Он-лайн будинку юстиції. Це новий проект Головного територіального управління юстиції у м. Києві, який полягає у тому, що кияни зможуть безперешкодно отримати максимальну кількість послуг он-лайн, не виходячи з дому. Це є концептуально новий підхід, коли можна буде у три кліки мишкою отримувати необхідні послуги у сфері юстиції у максимально зручний спосіб, а документи отримувати поштою або кур’єрською доставкою. Зокрема, найпершими послугами, які плануються для запровадження в Он-лайн будинку юстиції – це повторна видача документів, які втратили громадяни: свідоцтва про народження, про шлюб, про смерть та інші документи. Також у майбутньому, за допомогою цифрового електронного підпису, видаватимуться свідоцтва про народження дитини. Коли не треба буде йти в пологовий будинок, у відділи реєстрації актів цивільного стану, а можна буде просто подати онлайн заявку й отримати поштою безпосередньо допомогу на дитину. Таким чином зменшується контакт людини з чиновником, співробітником органу юстиції. Завдяки цьому ліквідується корупція.

«Ми пропонуємо таку систему, коли громадянам не потрібно буде ходити до жодних органів влади, пов’язаних із системою юстиції. Можна буде просто в будь-якому місці (як в Україні, так і за кордоном) подати онлайн-заяву й отримати всі необхідні документи у зручному для заявника місці або кур’єром» – каже Станіслав Куценко.

Нагадаємо, у 2014 р. Кабінет міністрів України заявив про намір до 2017 р. запровадити систему електронного уряду в країні. У найближчі два роки планується впровадити електронні безконтактні послуги та перейти на електронну ідентифікацію й електронний підпис громадянина.

Менеджери, замість бюрократів

Під час прес-конференції також було наголошено на запровадженні «соціального ліфта» в управліннях юстиції Києва, який повинен забезпечити системний підбір та виховання професійних, некорумпованих державних менеджерів. Так, пан Куценко анонсував переатестацію усіх співробітників Головного територіального управлінні юстиції у м. Києві відповідно до вимог ЄС.

 За словами заступника Міністра юстиції України Гії Гецадзе, в Головному територіальному управлінні юстиції у м. Києві започаткували нову систему відкритих конкурсів та співбесід. Завдяки цьому всі претенденти на заміщення вакантних посад, у тому числі й керівних, відтепер мають змогу відкрито та справедливо випробувати свої здібності у працевлаштуванні. Саме шляхом відкритого конкурсу зайняв свою посаду Станіслав Куценко. Крім того, чиновник представив ще 3-х посадовців, які працевлаштувалися в Мінюст через відкритий конкурс. За словами пана Гецадзе, система отримання високих посад у Міністерстві юстиції шляхом «кумівства-братівства» залишилася в минулому.

«В Україні мають з’явитись державні менеджери, замість державних бюрократів. Ми чекаємо вже 25 років, поки народ грабують одні й ті ж чиновники. Ми не могли сидіти, дивитися і нічого не вживати. На сьогодні у нас є конкретні результати за різними напрямками: реформа реєстраційної служби, призначення керівників за конкурсом, менше держави в особистому житті (он-лайн сервіси). Особисто я вважаю, що чим менше регуляції, менше паперу, менше присутності державної влади в особистому житті – тим краще», – резюмував пан Гецадзе.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати