18 листопада 2016, 16:46

Податковий консультант: професія та практика

Дослідження компанії КПМГ в Україні продемонстрували, що 1,4 тис. фірм-клієнтів не знають про те, що з ними станеться у найближчі 3 роки. Це пов’язано з тим, що в нашому світі щодня все змінюється, але податки були, є та будуть. Про це зазначив Максим Войцеховський, керівник напрямку з надання податкових та юридичних консультаційних послуг КПМГ у Західній Україні, під час зустрічі зі студентами юридичного факультету КНЕУ імені Вадима Гетьмана, яка відбулась 10.11.2016 р. Експерт розповів майбутнім юристам про особливості й тонкощі роботи податкового консультанта.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


За його словами, в нашому світі в умовах сьогодення існує проблема майнової та фінансової нерівності людей. Ця ж проблема буде ключовою й у майбутньому: «У світі 1-2% населення володіють 50-60% всіх багатств світу. Тому нерівність багато в чому є причиною війн та революцій. А податки – це цивілізований засіб згладжування цієї нерівності».

Також студенти разом з доповідачем шукали відповідь на важливе запитання: «Як збалансувати систему оподаткування, зробивши її гарантованим механізмом встановлення рівності: збільшувати податки та забирати кошти у багатих, віддаючи їх менш забезпеченим представникам суспільства, або не змінювати нічого?». Питання доволі філософське. Не знайшовши консенсусу, перейшли до розгляду світових моделей оподаткування.

Пан Войцеховський звернув увагу на модель оподаткування у Скандинавських країнах. Там податки на доходи сягають 70%, а люди соціально захищені та задоволені умовами життя, які їм забезпечує держава.

Ще експерт звернув увагу на податковий конфлікт в США між республіканцями, які виступають за мінімізацію податків, та демократами, які вважають, що податки треба піднімати й вирівнювати матеріальний стан населення.

«Також проблематичним питанням є офшорні юрисдикції та певні податкові схеми. Ці інструменти сформувалися для того, щоб розвинені країни (такі як Німеччина, США) та острівні держави з меншими можливостями (Кіпр, Віргінські острови) могли взаємодіяти та розвиватися», – зазначив доповідач і розповів цікаві факти про офшори: у триповерховому офісному приміщенні на Кайманових островах зареєстровано 18857 компаній; також на Кайманових островах на кожну зареєстровану компанію припадає 0,7 жителя; в Ірландії існує законодавче обмеження, яке полягає в тому, що одна фізична особа-резидент не може бути директором більше ніж 25 компаній.

Крім того, під час лекції студенти розглянули відому податкову схему «Double Irish», за якою для оптимізації податків використовується дві ірландських компанії: одна володіє правами на інтелектуальну власність, а друга працює на ліцензійних умовах.

Пан Войцеховський також зазначив, що задля попередження практичного застосування податкових схем Організація економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР) та G20 розробили Base Erosion and Profit Shifting (BEPS) — Проект щодо мінімізації оподаткування та виведення прибутку, метою якого є вирішення проблем, що виникають внаслідок розбіжностей у нормах міжнародного та національного права щодо оподаткування сучасного бізнесу.

Підсумовуючи, доповідач підкреслив, що податковий консультант – це особа, яка забезпечує розбудову бізнесу на засадах рівності, законності та справедливості. Він має бути гнучким, відкритим та готовим до змін. Незалежно від освіти, він має знатися на економіці, вдосконалювати власні знання та мати намір реалізувати свої знання у розробці законопроектів по вдосконаленню податкової системи країни.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати