26 березня 2013, 15:37

Платіжні системи і розрахунки

За результатами ІІ Міжнародної конференції «Сучасні платіжні системи і розрахунки: нові тренди і технології-2013»

Опубліковано в №13 (355)

Тенденції, проблеми та перспективи розвитку ринку платіжних систем і розрахунків в Україні, електронних грошей, а також питання кіберзлочинності обговорювали учасники II Міжнародної конференції: «Сучасні платіжні системи і розрахунки: нові тренди і технології-­2013», що пройшла нещодавно в столиці. Учасники заходу заслухали доповіді законодавців, регуляторів та операторів ринку. Організаторами конференції виступили: журнал «Банкиръ» (Україна) і Організація за демократію та економічний розвиток – ГУАМ за підтримки центральних банків Азербайджану, Молдови, Грузії, країн Балтії, а також громадських об’єднань професійних учасників ринку.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


 

Захист персональних даних

Як було зазначено на конференції, багатьма українськими банками необхідність займатися захистом персональних даних (далі – ПД) сприймалася негативно. Те, що державна служба України з захисту ПД – це структура, на запити якої потрібно відповідати, у банківському середовищі усвідомили не відразу. Зараз уже всі згодні з тим, що ПД в банківській сфері існують. При цьому персональні дані й банківська таємниця мають співвідношення. Різниця в тому, що банківська таємниця має комерційну природу – природу приватної власності, а ПД – це відомості про фізичну особу, яка ідентифікована або може бути конкретно ідентифікована, має природу захисту прав людини.

До ПД можна віднести всю інформацію, яка може ідентифікувати клієнта. Зазвичай складно визнати в цій якості номер мобільного телефону, банківські картки, куки, що надсилаються з сайту, хоча ці окремі елементи дають можливість у певних випадках ідентифікувати особу, тож це – ПД, і вимоги до їхньої обробки кардинально відрізняються від вимог до обробки банківської таємниці. Як відомо, банки зобов’язані забезпечити збереження банківської таємниці. Водночас збереження в таємниці або забезпечення конфіденційності персональних даних – це далеко не єдина вимога і не найпроблемніша.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати