05 квітня 2018, 12:46

АПУ: «Citius, Altius, Fortius!»

Опубліковано в №14 (616)

IMG_2442


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Наприкінці березня Асоціація правників України провела зустріч лідерів, під час якої юристи обговорювали плани на поточний рік, зокрема щодо збільшення «впливу» АПУ, її географічного та лідерського розвитку. «У нас досить демократична організація, тому розмова ніколи не відбувається в один бік. Ми завжди йдемо один одному назустріч і переконані, що успіх Асоціації – це успіх не окремо взятої людини чи керівництва, а всіх членів АПУ. Водночас я хотів би висловити подяку нашим лідерам за їх активну позицію; за те, що Асоціація розвивається. Проте немає меж досконалості, і хочеться закликати не зупинятися на досягнутому», – цими позитивними словами Президент АПУ Андрій Стельмащук розпочав свій виступ.

Андрій Стельмащук

Він відзначив ключові та стратегічні напрямки розвитку АПУ на 2018 р.: «По-перше, це правнича професія, освіта та професійні стандарти. По-друге, це адвокатура, по-третє – реформи у сфері права, зокрема, судова реформа». Акцентуючи увагу на правничій освіті, пан Стельмащук відзначив важливість її реформування: «Поки не реформуємо юридичну освіту, ми будемо залишатися на тому рівні правової свідомості, який маємо зараз».

Крім того, було зазначено і про ключові тактичні завдання. «Ми розуміємо, що не можемо зосереджуватися лише на зовнішніх процесах, і маємо приділяти увагу внутрішнім проектам, які є важливими для Асоціації. І ми такі задачі позначили як тактичні. Зокрема, це робота з членами АПУ; реформування секретаріату; інфраструктурні зміни (переїзд у новий офіс, вдосконалення сайту, розробка відповідного застосунку, що допоможе з одного боку оптимізувати роботу секретаріату та зменшити витрати друку матеріалів, а з іншого – дозволить членам АПУ комфортніше спілкуватися онлайн); удосконалення статутних документів та розширення партнерської програми», – розповів пан Стельмащук.

«Ми маємо об’єднати навколо Асоціації ключових гравців на юридичному ринку і розділити з ними відповідальність за майбутнє не лише АПУ, але і всього ринку», – зазначив Андрій Стельмащук. – «Цьому допоможе зміцнення і розширення партнерської програми. Зараз в нас є 14 генеральних партнерів, які щомісячно підтримують Асоціацію, і 4 партнери, яким ми також вдячні за підтримку. Ми бачимо, що є потенціал для «об’їдання» ширшого кола юридичних фірм довкола АПУ. Ми це робимо на певних принципах і нагадуємо, що участь у партнерській програмі АПУ не означає, що ти можеш диктувати якісь умови, а що ти готовий розділити відповідальність з іншими гравцями ринку, які вже є в партнерській програмі. Це більше про відповідальність, а не про отримання якихось благ».

За словами пана Стельмащука, кожному потенційному генпартнеру АПУ відомо про те, що з точки зору бізнесу вони нічого не отримають в Асоціації, але матимуть можливість спілкуватися та реалізовувати різні проекти з такими самими розумними, кваліфікованими та відповідальними колегами. «Тому маємо приклади, коли відмовляли компаніям у генеральному партнерстві, оскільки розуміли, що їх мотиви можуть йти в розріз з тими принципами, які ми сповідуємо і декларуємо», – резюмував свій виступ Президент АПУ.

Про досягнення та розвиток подальшої роботи Асоціації розповів Президент АПУ у 2013-2017 рр. Денис Бугай. Він подякував колегам за роботу та висловив впевненість у подальшому зростанні та розвитку. «Ми проводимо близько 400 заходів на рік, і якщо прибрати деякі вихідні та свята, то виходить, що ми проводимо по два заходи на день. Це велика кількість. Я хочу подякувати колегам, оскільки всі ці цифри – їх робота. Це надихає, і я певен, що ми зробимо ще більше. Ми підрахували, що АПУ розвиває близько 200 лідерів зі всієї країни. Без вас, без вашої участі цей розвиток був би неможливим», – зазначив він.

Денис Бугай

Серед пріоритетних цілей пан Бугай визначив розвиток лідерства і команд. «У мене до вас прохання – розвивайте ваші команди, плекайте лідерство. Створюйте тих, хто через 2-3 роки буде так само ефективно займатися тим, чим займаєтеся зараз ви», – закликав Денис Бугай. – «Ми маємо розповсюджувати наші ідеї та роботу по всіх регіонах України. Щодо заходів, то це база нашої роботи, тому кількість і якість мають залишатися на рівні, але цей напрям можна й надалі розвивати».

Наступний пріоритет стосувався розвитку горизонтальних зв’язків в Асоціації. «Колеги, сьогодні ми зібралися для того, щоб ви розвивали горизонтальні зв’язки: комітет з комітетом, регіон з регіоном. Нам необхідно вивести «горизонтальний рівень» на новий етап, щоб можна було працювати без активного втручання центрального апарату АПУ», – зазначив пан Бугай.

Щодо показників ефективності роботи АПУ (KPI), то даними поділився член правління Ярослав Огнев’юк. Так, кожному завданню відповідали ключові показники KPI, виконані комітетами та відділеннями. Наприклад, таке завдання як «активна нормотворча робота, GR» відповідало таким показникам як: розробка НПА (в залежності від виду); розробка схвалених НПА; наявність представників у громадських радах, держорганах; регулярний моніторинг стану галузі, реагування на ключові питання та законодавчі ініціативи; участь членів у робочих групах. По всім показникам робота як комітетів, так і відділень, виконана.

Щодо завдання «Вдалий фінансовий стан», то такі показники як «кількість залучених партнерів або спонсорів» та «об'єм залучених надходжень» знаходяться в позитивній динаміці – як власне і виконання завдання «Збільшення кількості та якості людського капіталу структурного підрозділу».

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати