14 квітня 2018, 9:59

Агросектор: що на часі?

13 квітня 2018 р. Асоціацією адвокатів України було проведено ІІІ Аграрний форум. Мета заходу -  обговорити найгостріші питання, що виникають в українській агросфері.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


29983697_1650786124999689_3826435432517967037_o

Відкриваючи захід, Зоя Ярош, Президент ААУ, наголосила: «Незважаючи на те, що Україна офіційно заявляє, що являється тим локомотивом, який має витягти економіку України в цей складний час, а також стати тим підґрунтям і базисом, на якому Україна злетить, чи дійсно наша держава чує цей бізнес, чи вона йому допомагає, чи створює ті умови, за яких він би міг стати тим локомотивом, який допоможе? Проблеми землі, фінансування, оподаткування, рейдерства, які нікуди не зникають, хоч ми про це говоримо щороку. Хотілося б, щоб ми сьогодні над всім цим поговорили, подумали і, можливо, розробили б якісь кроки, які будемо вживати спільно - як юристи, адвокати, так і бізнес, - для того, щоб аграрний бізнес став таким, що рухає економіку України і в якому можна нормально працювати».

Під час панельної дискусії експерти розповідали, як побудувати ефективний та прибутковий агробізнес та що стало запорукою успіху аграрних лідерів сьогодення саме в Україні. Так, Ендрю Кінсел, керуючий партнер компанії Kinsel & Co. Consulting, на прикладі промислового виробництва технічної коноплі акцентував увагу на тому, що у кожної культури є свої специфіки, щоб досягнути позитивних результатів.

Разом з цим Петро Мельник, виконавчий директор національної агропромислової групи Agricom Group, основним чинником все ж виділяє команду, від якої залежить успіх бізнесу в цілому. «На агро ти тільки через рік можеш дізнатися, наскільки ефективно чи не ефективно організував людей чи впровадив ті чи інші технології», - відзначає пан Мельник. Дітріх Трайс, генеральний директор ПАТ «УІФК-АГРО», консультант бізнесменів аграрної сфери, в свою чергу радить робити ставку на якість обробки землі і продукції, а не на збільшення земельного банку, оскільки більше - не означає краще. Тож пан Трайс рекомендує приділити увагу плануванню для досягнення максимальної ефективності та збільшення прибутку.

30051936_1650784848333150_8274419871464700456_o

Із важливістю правильності добору персоналу та ефективним плануванням погоджується Тарас Висоцький, генеральний директор Українського клубу аграрного бізнесу, вказуючи також на необхідність реальної оцінки своїх можливостей і можливостей свого бізнесу, щоб чітко ставити цілі і чітко їх досягати.

Далі під час першої сесії експерти обговорювали найгостріші питання агробізнесу вже з юридичної точки зору. Так, Володимир Носик, радник з питань аграрного та земельного права ЮФ Evris, охарактеризував ситуацію, яка наразі існує в Україні, як правову невизначеність, наголошуючи, зокрема, на проблемах колективної власності на землю, а також відумерлої спадщини.

Олександр Поліводський, адвокат, партнер Правничої Фірми «Софія», підняв питання стосовно проблеми недійсності договорів та як уникнути таких неприємних ситуацій. За його словами, оскільки всі питання рейдерства базуються насправді не на силі, а на доводах, потрібно перевіряти все за наступним алгоритмом:

- Є договір чи немає. Немає договору – прав не виникає.

- Якщо договір є, він підписаний тією особою? Чи буди в неї на це повноваження?

- Зареєстрований договір чи ні? Право зареєстроване чи ні?

- Чи є ця інформація в Державному земельному кадастрі?

- Чи не сплили строки, чи не фіктивний договір?

30425066_1650786421666326_262606146430791704_o

Для того, щоб уникнути цих проблем, за словами доповідача, потрібно знати термінологію та фактичні обставини, що відбувалися раніше. На проблемах недійсності договорів, але вже при міні земельних ділянок, акцентувала увагу Олександра Федорова, адвокат, партнер ADER HABER. У свою чергу про проблеми поновлення договору оренди розповіла Олена Єршова, старший юрист юридичної компанії «Тацій і партнери». Також у своїй доповіді про альтернативні договори оренди у роботі з земельним банком, а саме як можна обробляти землю, яку відповідно до мораторію не можна отримати, приділив увагу Віктор Кобилянський, адвокат, партнер Crowe LF Ukraine. Грошові питання розглядали Семен Ханін, адвокат, керуючий партнер Юридичної компанії AMBER, та Ольга Літвінова, керівник практики ТЦУ Baker Tilly.

Окрім цих питань, на другій сесії експерти розповідали про основні аспекти ефективного захисту агробізнесу, а саме: про те, як підготуватися до податкових перевірок, обшуків, стратегії захисту аграріїв через суд, захисту від рейдерських атак та організації фізичної охорони в агробізнесі. Третя сесія була присвячена практичним порадам щодо особливостей, способів розвитку та розширення агробізнесу шляхом виходу на міжнародні ринки, залучення фінансування, підвищення економічної ефективності, використання інновацій.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати