05 листопада 2014, 15:03

Планується реформування Вищої ради юстиції

Прес-служба Вищої ради юстиції
Прес-служба «Юридичної газети» повідомила,що на зустрічі були присутні представники Азербайджану, Вірменії, Грузії, Молдови, Литви, Бельгії, Фінляндії, Німеччини, Чеської Республіки та міжнародні експерти. Від України участь у заході взяли  Голова Верховного Суду України Ярослав Романюк, голова Ради суддів України Валентина Сімоненко, голова Державної судової адміністрації України Зеновій Холоднюк, представники Міністерства юстиції України,  Вищої ради юстиції, Вищої кваліфікаційної комісії суддів України.
Зазначимо, що під час зустрічі учасники обговорили шляхи здійснення судової реформи в Україні, обмінялися думками та теоретичними напрацюваннями.
Голова Верховного Суду України, член Вищої ради юстиції (за посадою) Ярослав Романюк виступив із доповіддю «Судова реформа: проблеми та завдання» та поінформував присутніх про особливості побудови і функціонування судової системи України, а також озвучив точку зору Верховного Суду України щодо шляхів реформування судової системи України, зазначивши, що оновлення судової системи країни можна досягти лише шляхом внесення змін до Конституції України. Голова Верховного Суду України також  висловив переконання, що до повноважень Вищої ради юстиції слід віднести добір претендентів на судову роботу, а якщо буде політична воля, то і призначення на посаду судді, переведення судді, звільнення з посади судді та надання згоди на затримання і арешт судді.
Учасниками зустрічі також було обговорено питання ролі вищих рад юстиції, їх компетенції та повноважень у різних країнах. Як зазначив Я.Романюк, ознайомлення із досвідом шляхів реформування сфери юстиції у інших країнах є надзвичайно корисним, адже дає можливість знайти найбільш прийнятну модель реформування судової системи України.
Підписуйтесь на "Юридичну Газету" в FacebookTwitterTelegramLinkedin та YouTube.


0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати