27 березня 2020, 11:05

«Зомбі-банки»: два шляхи

Аргумент. Позиція. Ідея

Нещодавно у Верховній Раді зареєстровано законопроект, який забороняє повертати виведені з ринку банки колишнім власникам.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Документом передбачено, що власники та екс-власники банків, які були виведені з ринку, можуть претендувати на відшкодування збитків у грошовій формі, якщо їхні інтереси під час виведення були порушені. А що ж робити з банками, виведеними з ринку незаконно?

Коментар

IMG_0496 Семен Ханін, адвокат, керуючий партнер ЮК «Амбер»

«Рішення НБУ, як і рішення податкових органів, повинні вступати в силу тільки після всієї процедури адміністративного оскарження.

НБУ або накладає штраф, або виводить банк із ринку. Просимо до суду. Нехай одразу до Верховного Суду, але до суду.

За результатом розгляду позову ми отримуємо остаточне рішення, яке негайно набирає законної сили. Це вбереже у майбутньому від помилок і прибере практику, коли НБУ в суперечках із банками сам є прокурором, адвокатом і суддею, створивши по суті державу в державі.

Що ж стосується банків, виведених з ринку незаконно («зомбі-банки»), то тут, на мій погляд, двох думок бути не може.

Конституція України захищає права кожного в рівній мірі і гарантує недоторканність його власності. Держава повинна сісти за стіл переговорів і підписати мирову угоду з кожним потерпілим від незаконних дій.

Перед нами на сьогодні два шляхи: шлях закону, процвітання, незалежності та успіху, і шлях колонії, де чиновники за добре слово і грошовий куш знищують свою державу, красуючись на телеефірах.

«Чи повернуться «зомбі-банки»?», - запитує НБУ. Мабуть, повинні. Хіба що при цьому ми будемо величати їх «феніксами», а чиновники «зомбі» НБУ постануть перед справедливим судом».

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати