Сьогодні в житті будь-якої людини може виникнути ситуація, коли їй доведеться самотужки добути для себе чи родини чисту воду. Про це повідомила пресслужба Офісу омбудсмана.
![]() |
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Читайте також: "Які ветеринарні сервіси доступні на Гіді з державних послуг?".
Існує кілька методів очищення прісної річкової води, рекомендованих для короткострокового споживання:
1. Використання спеціальних дезинфікуючих таблеток, рідин або порошків для очищення води з обов’язковим дотриманням інструкції. Зазвичай діляться на хлоровмісні та йодовмісні з різними добавками.
2. Якщо така можливість відсутня, а допоміжних засобів немає, то необхідно вибирати річки, струмки зі швидкою течією, лише потім – колодязі та місцеві джерела (якими люди активно користувалися до війни), оминати водойми із нерухомою водою.
Важливо знати, що у випадку, коли вода містить сторонні неприємні запахи (гнилості, мильності), бензиновий чи будь-який інший присмак, піноподібну структуру, то її небезпечно вживати навіть у надзвичайних умовах.
Види очищення води:
1. Фільтрування.
Неодмінно потрібно фільтрувати воду, отриману з будь-якого джерела від великих зважених часток. Для цього використовується кілька шарів чистої щільної тканини або нетканих матеріалів (віскозні серветки), або коагулянти, які відбирають відфільтровані часточки та переводять їх в осад. Очисними елементами можуть бути активоване вугілля, полімерні волокна, природні мінерали. Важливо знати, що термін використання таких фільтрів є обмежений, тому вони швидко втрачають свої очисні властивості.
2. Кип’ятіння.
Одним із перевірених та надійних методів позбавитися патогенної мікрофлори та частково знизити жорсткість води є кип’ятіння, яке має тривати не менше 10-и хвилин у холодну пору року та не менше 30-и хвилин влітку.