15 березня 2023, 18:09

Знезараження води в надзвичайній ситуації в умовах воєнного стану: які методи

Пресслужба Офісу омбудсмана

Сьогодні в житті будь-якої людини може виникнути ситуація, коли їй доведеться самотужки добути для себе чи родини чисту воду. Про це повідомила пресслужба Офісу омбудсмана.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Які ветеринарні сервіси доступні на Гіді з державних послуг?".

Існує кілька методів очищення прісної річкової води, рекомендованих для короткострокового споживання:

1. Використання спеціальних дезинфікуючих таблеток, рідин або порошків для очищення води з обов’язковим дотриманням інструкції. Зазвичай діляться на хлоровмісні та йодовмісні з різними добавками.

2. Якщо така можливість відсутня, а допоміжних засобів немає, то необхідно вибирати річки, струмки зі швидкою течією, лише потім – колодязі та місцеві джерела (якими люди активно користувалися до війни), оминати водойми із нерухомою водою.

Важливо знати, що у випадку, коли вода містить сторонні неприємні запахи (гнилості, мильності), бензиновий чи будь-який інший присмак, піноподібну структуру, то її небезпечно вживати навіть у надзвичайних умовах.

Види очищення води:

1. Фільтрування.

Неодмінно потрібно фільтрувати воду, отриману з будь-якого джерела від великих зважених часток. Для цього використовується кілька шарів чистої щільної тканини або нетканих матеріалів (віскозні серветки), або коагулянти, які відбирають відфільтровані часточки та переводять їх в осад. Очисними елементами можуть бути активоване вугілля, полімерні волокна, природні мінерали. Важливо знати, що термін використання таких фільтрів є обмежений, тому вони швидко втрачають свої очисні властивості.

2. Кип’ятіння.

Одним із перевірених та надійних методів позбавитися патогенної мікрофлори та частково знизити жорсткість води є кип’ятіння, яке має тривати не менше 10-и хвилин у холодну пору року та не менше 30-и хвилин влітку.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати