15 вересня 2020, 15:25

Зміни у графіку пленарних засідань: ВРУ прийняла закон

Верховна Рада України прийняла Закон 3608 "Про внесення змін до Регламенту Верховної Ради України щодо графіку проведення пленарних засідань".


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "ВРУ внесла зміни до виборчого законодавства".

Про це повідомляє Інформаційне управління Апарату ВРУ.

Як зазначається, Законом оптимізовано графік проведення пленарних засідань Верховної Ради України.

Законом внесено зміни до Регламенту Верховної Ради України, згідно з якими:

- у вівторок, середу, четвер та п’ятницю тижня, відведеного для пленарних засідань, якщо не прийнято (ad hoc) іншого рішення Верховної Ради, пленарне засідання триває з 10 до 15 години (у п’ятницю - до 16 години) з перервою з 12 години до 12 години 30 хв.

- понеділок та час, після завершення пленарних засідань, відводяться для самостійної роботи народних депутатів, пов'язаної із здійсненням депутатських повноважень, а у разі необхідності - проведення засідань комітетів, тимчасових спеціальних комісій і тимчасових слідчих комісій, депутатських фракцій (депутатських груп).

Законом також встановлено, що "у дні проведення пленарних засідань щотижня у п'ятницю з 10 до 11 години відводиться час для запитань членам Кабінету Міністрів України ("година запитань до Уряду"), з 14 години до завершення пленарного засідання відводиться час для стислих (до трьох хвилин) оголошень депутатських запитів і прийняття рішень про підтримку та направлення депутатських запитів, обговорення відповідей на депутатські запити за участю керівників та посадових осіб державних органів (крім органів судової влади), органів місцевого самоврядування, які відповідають на депутатські запити і запитання народних депутатів, а також для виступів народних депутатів "з різних питань".

Законом внесено зміни в статті 24, 25, 26 Регламенту Верховної Ради України, в яких виключається слова "ранкове" та "вечірнє" в контексті пленарних засідань, та змінюється час у п’ятницю для стислих (до трьох хвилин) оголошень запитів і прийняття рішень на підтримку та направлення керівників та посадових осіб державних органів (крім органів судової влади), органів місцевого самоврядування, які відповідають на запити і запитання народних депутатів України, а також для виступів народних депутатів України "з різних питань" - з 14 години до завершення пленарного засідання.

Законом також в частині шостій статті 47 Регламенту Верховної Ради України передбачено, що рішення Верховної Ради України щодо проектів законів, постанов, інших актів Верховної Ради України приймаються лише з питань, включених до порядку денного пленарного засідання Верховної Ради України до перерви з 12 години до 12 години 30 хвилин (в чинній редакції - до початку пленарного засідання).

Нагадаємо, ВРУ прийняла закон щодо зменшення строку оприлюднення рішень органів місцевого самоврядування.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати