09 жовтня 2019, 18:16

Злочини стосовно суддів: вихід є?

Прес-служба Херсонського апеляційного суду

08 жовтня 2019 року відбулася подія, яка сколихнула суддівську спільноту Херсонщини: о 02.30 год скоєно злочин стосовно судді Чаплинського районного суду Херсонської області Пилипенко Ірини Олександрівни та судді Новокаховського міського суду Херсонської області Пилипенко Сергія Васильовича – здійснено підпал житлового будинку подружжя шляхом підкидання трьох пляшок із запалювальною речовиною у подвір’я та у вікно горища, що спричинило займання будинку, яке було локалізовано службою порятунку.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Наразі до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено відомості про кримінальне правопорушення за ч.2 ст.378 КК України.

Відповідно  до ч.8 ст. 126 Конституції України держава забезпечує особисту безпеку судді та членів його сім’ї.

Колектив Херсонського апеляційного суду прийняв рішення про звернення до Генеральної прокуратури України, Міністерства внутрішніх справ України, Вищої ради правосуддя та Ради суддів України зі зверненням щодо вжиття невідкладних заходів з метою якнайшвидшого розкриття злочинів стосовно суддів та заходів реагування з метою підвищення рівня захищеності суддів та членів їхніх сімей від будь-яких злочинних посягань, які відповідно були направлені правоохоронним органам та органам правосуддя.

"Ми всі розуміємо, що робота судді є важливою, але в той же час небезпечною, оскільки поєднана з різноманітними  ризиками.

Випадки погроз, посягань на життя і здоров’я, пошкодження  майна суддів та членів їхніх сімей  набувають загрозливого характеру, оскільки останнім часом є непоодинокими та свідчать про існування системної проблеми забезпечення особистої безпеки суддів.

Зухвало показовим прикладом вчинюваних стосовно суддів злочинів є останній випадок – підпал помешкання подружжя Пилипенко Ірини Олександрівни, судді Чаплинського районного суду Херсонської області, та Пилипенко Сергія Васильовича, судді Новокаховського міського суду Херсонської області",- йдеться в повідомленні суду.

Колектив Херсонського апеляційного суду закликає:

  1. Генеральну прокуратуру України, Міністерство внутрішніх справ України невідкладно вжити всіх можливих заходів щодо забезпечення ефективного, ретельного розслідування і розкриття злочинів  стосовно суддів у найкоротші строки та притягнення винних до кримінальної відповідальності.
  2. Вищу раду правосуддя, як колегіальний орган суддівського врядування та Раду суддів України  як вищий орган суддівського самоврядування невідкладно вжити всіх передбачених чинним законодавством заходів реагування  з метою підвищення рівня  захищеності суддів та членів їхніх сімей від будь-яких злочинних посягань, забезпечення якнайшвидшого реагування на випадки звернення з повідомленнями про  загрози життю та здоров’ю суддів та членів їхніх сімей, оскільки з цим пов'язаний авторитет держави та судової влади.
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати