14 березня 2022, 12:33

Затверджено рекомендації судам на випадок захоплення населеного пункту та/або суду

Пресслужба РСУ

Розпорядженням Голови Верховного Суду від 13.03.2022 № 6/0/9-22 затверджено рекомендації судам першої та апеляційної інстанції на випадок захоплення населеного пункту та/або суду чи безпосередньої загрози його захоплення.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Про це повідомляє пресслужба РСУ.

У рекомендаціях покроково прописані дії голів судів, суддів, керівників апарату судів у разі загрози можливого захоплення населеного пункту і суду окупаційними російськими військами.

У рекомендаціях зазначається, що на випадок захоплення або загрози захоплення суду кожен голова суду і суддя мають діяти відповідно до ситуації, що склалася та умов воєнного стану, приймати розумні та ефективні рішення, усвідомлюючи, що збереження життя і здоров’я людей є їх пріоритетним завданням.

Загалом, у рекомендаціях міститься 13 пунктів, якими керівники судових установ мають керуватися в умовах воєнного стану.

Також зазначається, що у разі припинення роботи суду необхідно невідкладно повідомляти Державну судову адміністрацію України, Верховний Суд та Раду суддів України. 

До ухвалення рішення про відрядження суддів і працівників апарату суду, діяльність якого припинено, Державній судовій адміністрації України рекомендовано продовжувати здійснювати виплати суддям і працівникам апарату суду згідно з вимогами законодавства.

Нагадаємо, раніше, 2 березня 2022 року, Рада суддів України оприлюднила рекомендації роботи судів в умовах воєнного стану.

У рекомендаціях зазначається, що особливості роботи суду визначаються виходячи з поточної ситуації у відповідному регіоні. Зазначене рішення ухвалювати зборами суддів (за можливості, включно із використанням будь-яких засобів зв'язку дистанційно) У разі неможливості скликати і провести збори – відповідні рішення ухвалювати головою суду або особою, що виконує його обов'язки.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати