28 травня 2021, 12:52

Затверджено податковий розрахунок сум доходу й утриманого податку, а також розрахунок сум нарахованого єдиного внеску

Пресслужба 7ААС

Міністерство фінансів України затвердило нову об’єднану звітність з ПДФО та ЄСВ, яка називається: Податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків – фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску (наказ від 15.12.2020 № 773).

  • Форма Розрахунку складається із заголовної частини, у якій потрібно вказати відомості про роботодавця, його працівників (інших фізичних осіб – платників податку) та про склад розрахунку й основної (розрахункової) таблиці, яка складається з трьох розділів: 
  • розділ I «Нарахування доходу та єдиного внеску за найманих працівників в розрізі місяців звітного кварталу»;
  • розділ II «Нарахування грошового забезпечення та єдиного внеску за військовослужбовців, поліцейських, осіб рядового і начальницького складу та на суми допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами в розрізі місяців звітного кварталу (крім військовослужбовців строкової військової служби)»;
  • розділ III «Нарахування грошового забезпечення та єдиного внеску за патронатних вихователів, батьків – вихователів та прийомних батьків в розрізі місяців звітного кварталу».

та шести додатків:

  • додаток 1 «Відомості про нарахування заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) застрахованим особам»;
  • додаток 2 «Відомості про осіб, які доглядають за дитиною до досягнення нею трирічного віку та відповідно до закону отримують допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку та/або при народженні дитини, при усиновленні дитини, та осіб із числа непрацюючих працездатних батьків, усиновителів, опікунів, піклувальників,.. які фактично здійснюють догляд за дитиною з інвалідністю, дитиною, хворою…»;
  • додаток 3 «Відомості про осіб, які проходять строкову військову службу»;
  • додаток 4 «Відомості про суми нарахованого доходу, утриманого та сплаченого податку на доходи фізичних осіб та військового збору»;
  • додаток 5 «Відомості про трудові відносини осіб та період проходження військової служби»;
  • додаток 6 «Відомості про наявність підстав для обліку стажу окремим категоріям осіб відповідно до законодавства».

Такий розрахунок подається лише в тому разі, якщо протягом звітного періоду платнику податків нараховано суми цих доходів. Розрахунок подається незалежно від того, виплачує чи не виплачує доходи платникам податку податковий агент, та незалежно від того, чи виплатив платник суми ЄСВ після їхнього нарахування протягом звітного періоду.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Щоб призначати застрахованим особам пенсії, матеріальне забезпечення та страхові виплати за рахунок Фонду соціального страхування України, передбачено складання проміжного розрахунку і додатків до нього з типом «Звітний» як «Довідковий» з позначкою «призначення пенсії» або «призначення матеріального забезпечення, страхових виплат.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати