13 квітня 2021, 16:51

Засідання РСУ: які рішення було прийнято

Пресслужба РСУ

На виїзному засіданні Ради суддів України, яке відбулося 9 квітня 2021 року у Вінниці, члени РСУ вирішили ряд питань, що стосуються як організаційного забезпечення діяльності органу, так і діяльності судової влади загалом. Останні здебільшого стосувалися фінансового забезпечення.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Правнича спільнота: проєкти порядків перевірки декларацій суддів потребують доопрацювання"

Про це повідомляє пресслужба РСУ.

Щодо організаційних питань, то Рада суддів України затвердити графік чергових засідань Ради суддів України на 2021 рік. Тепер вони проходитимуть на початку місяця з тим, аби відображати загальну картину діяльності судів за попередній період.

З метою попередньої підготовки питань до засідань Ради суддів України, узгодження пропозицій і надання рекомендацій, оперативного вирішення конкретних завдань та невідкладних питань діяльності, РСУ утворила Комітети Ради та затвердила їх персональний склад. Якщо у попередньому скликанні Комітетів було сім, то нині працюватиме чотири: Комітет з питань дотримання етичних норм, запобігання корупції і врегулювання конфлікту інтересів - голова Комітету Краснов Єгор Володимирович; Комітет з питань організаційно-кадрової роботи судів, органів суддівського самоврядування, матеріально-побутового і фінансового забезпечення судів і суддів, дотримання прав суддів та працівників судів - голова Комітету Діброва Галина Іванівна; Комітет з питань забезпечення незалежності суддів - голова Комітету Кальник Віталій Валерійович; Комітет з питань співпраці з ЗМІ, державними та недержавними органами та організаціями - голова Комітету Сасевич Олександр Михайлович.

Щодо фінансових питань, то їх розгляд почався з питання щодо перерахунку щомісячного довічного грошового утримання суддям у відставці.

На цю ситуацію зверталася увага у низці рішень Конституційного Суд України та Верховного Суду, які вказували на необхідність запровадження автоматичного перерахунку довічного грошового забезпечення суддів у відставці. Наразі Пенсійним фондом України опрацьовуються зміни до Порядку подання документів для призначення (перерахунку) і виплати щомісячного грошового утримання суддям у відставці органами Пенсійного фонду України.

З огляду на це Рада суддів України вирішила звернутись до ПФУ з пропозиціями внести зміни в значений Порядок, а саме:

  • змінами розміру складових частин суддівської винагороди судді слід вважати такі зміни, які призводять до зростання розміру довічного грошового утримання судді, що відбуваються не лише внаслідок законодавчих змін (зростання прожиткового мінімуму тощо), а і коли розмір складових частин суддівської винагороди змінюється внаслідок визнання неконституційними тих чи інших положень законодавчих актів, які призводили до виплати такого утримання в меншому розмірі;
  • окреме звернення для проведення перерахунку від судді не вимагається;
  • у місячний строк після зміни хоча б однієї зі складових частин суддівської винагороди суди, органи ДСА України, та інші уповноважені органи повідомляють орган, що виплачує грошове утримання, про зміни шляхом подання довідок про суддівську винагороду для обчислення довічного утримання;
  • орган, який виплачує утримання, після отримання відповідної довідки повинен у п’ятиденний строк здійснити перерахунок;
  • перерахунок здійснюється з дня, коли змінилися розміри складових частин винагороди судді, що працює за відповідною посадою.

Найбільш резонансним рішенням РСУ стало рішення про обмеження нарахування стимулюючих виплат працівникам територіальних управлінь ДСА України тоді, коли працівники апаратів судів не отримують таких виплат за браком фінансування судової системи.

При цьому за інформацією, що неодноразово надходила до РСУ, на фоні тотального недофінансування судової гілки влади окремі керівники територіальних управлінь ДСА України здійснюють виплату стимулюючих виплат у значних розмірах. Доповідаючи про ситуацію, яка склалася, Богдан Моніч підкреслив, що незважаючи на нестачу в судах коштів навіть на виплату обов’язкових платежів та на оплату надбавки за вислугу років, у ТУ ДСА є випадки нарахування премій в розмірі 200%, 300% та навіть 500%.

Тож, за результатами обговорення та голосування Рада суддів прийняла рішення, яким:

  • заборонила керівникам ТУ ДСА України виплачувати стимулюючі виплати працівникам управлінь у розмірах, що перевищують середній розмір стимулюючих виплат працівників апаратів судів відповідної області;
  • вирішила розпочати серію обговорень із головами місцевих та апеляційних судів із метою вивчення можливості передання окремих функцій ТУ ДСА України безпосередньо судам;
  • доручено ДСА України негайно інформувати Раду суддів України про випадки невиконання цього рішення щодо виплати стимулюючих виплат працівникам теруправлінь.
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати