27 березня 2023, 15:01

Запроваджено експериментальний проєкт надання соцпослуг санаторіями Мінсоцполітики

Пресслужба Мінсоцполітики України

Міністерство соцполітики України працює над розвитком системи соціальних послуг та підвищенням ефективності взаємодії держави та надавачів цих послуг. Тому міністерство ініціювало зміну моделі взаємодії з державними санаторними закладами, які підпорядковано міністерству, для запровадження підходу "гроші ходять за людиною" при наданні ними соціальних послуг, повідомила пресслужба Мінсоцполітики України.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Мінінфраструктури з партнерами розпочинають пілотні проєкти підтримки громад у 5-и регіонах України".

Так, за ініціативою Міністерства соціальної політики, 21 березня Уряд прийняв постанову № 248. Постанова дозволяє запровадити експериментальний проєкт, у межах реалізації якого 2 санаторії сфери управління Мінсоцполітики (Спеціалізований Трускавецький санаторій "Батьківщина" та Спеціалізований Миргородський санаторій "Слава") отримають можливість надавати соціальні послуги деяким категоріям осіб, які перебувають у складних життєвих обставинах.

Експериментальний проєкт має на меті:

  • забезпечити надання соціальних послуг внутрішньопереміщеним особам із найбільш вразливих категорій громадян;

  • розширити спектр надавачів соціальних послуг;

  • розв'язати проблему критичної залежності державних закладів та установ від фінансування лише з одного джерела надходжень та опрацювати механізм переходу закладів від використання бюджетних коштів, що спрямовуються на утримання бюджетних установ, до оплати вартості соціальних послуг.

Так, відтепер обидва санаторії надаватимуть найбільш затребувані соціальні послуги на безоплатній основі внутрішньо переміщеним особам:

  • з-поміж осіб похилого віку, осіб з інвалідністю та осіб, які перемістилися з тимчасово окупованої російською федерацією території України, а також населених пунктів,  розташованих в районі проведення воєнних (бойових) дій чи які перебувають в тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні), в т.ч. під час обов’язкової евакуації;

  • або в яких житло зруйноване чи непридатне для проживання внаслідок пошкодження і які подали заявку на відшкодування відповідних втрат.

У міністерстві зазначили, що ці заклади зможуть надавати вищезазначеним громадянам соціальні послуги:

  • стаціонарного догляду;

  • притулку;

  • підтриманого проживання;

  • соціальної адаптації.

Як повідомляється, надання послуг здійснюватиметься з дотриманням державних стандартів соціальних послуг, затверджених Мінсоцполітики, та фінансуватиметься в рамках експериментального проєкту державою. Водночас самі санаторії змінять організаційно-правову форму державної установи на державні некомерційні підприємства, що дозволить підвищити фінансову й управлінську автономію цих закладів. До сьогодні існувала ситуація, зазначили в міністерстві, коли держава не оплачувала послуги, а напряму фінансувала утримання цих бюджетних установ.

Зміна організаційно правової форми надасть державним некомерційним підприємствам нові можливості, такі як самостійне затвердження організаційної структури та штатного розпису, визначення розміру оплати праці своїх працівників, право надавати інші платні послуги, отримувати кошти з різних джерел фінансування (у т.ч. кошти донорів).

У результаті такі підприємства отримують нові інструменти для розвитку і можливості для виходу на ринок надання соціальних та медичних послуг. Експериментальний проєкт триватиме до 31 грудня 2024 року.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати