10 вересня 2015, 13:25

Законопроект про підвищення мінімальної зарплати зареєстрований у Раді

Укрінформ

У Верховній Раді зареєстровано внесений Кабінетом Міністрів проект закону № 3060 «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2015 рік» (щодо підвищення прожиткового мінімуму та мінімальної заробітної плати), повідомляє Укрінформ.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Як зазначається у пояснювальній записці до документа, проект закону підготовлено з метою перенесення термінів підвищення прожиткового мінімуму та мінімальної заробітної плати з відповідним збільшенням видатків на оплату праці, пенсійне забезпечення, допомоги сім'ям з дітьми та одноразові допомоги, стипендії аспірантів і докторантів з 1 грудня 2015 року на 1 вересня 2015 року, а також здійснення підвищення з 1 вересня 2015 року на 13% мінімальних ординарних (звичайних) академічних стипендій, соціальних стипендій учням професійно-технічних і студентам вищих навчальних закладів та вирішення інших першочергових питань.

Так, законопроектом пропонується збільшити з 1 вересня цього року мінімальну заробітну плату з 1218 грн до 1378 грн, тобто на 13,1%.

Документ також передбачає зростання прожиткового мінімуму з 1176 грн до 1330 грн.

Оскільки прожитковий мінімум, відповідно до чинного законодавства, є базовим державним соціальним стандартом, на основі якого визначаються розміри основних державних соціальних гарантій, то з вересня 2015 року підвищуватимуться й розміри пенсій та державних допомог. Зокрема, передбачається, що розмір мінімальної пенсії зросте з 949 грн до 1074 грн і стосуватиметься 7,5 млн українських пенсіонерів.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати