16 червня 2015, 16:07

Законодавство щодо регулювання корпоративних договорів потребує змін - АПУ

Асоціація правників України

Комітет з корпоративного права та фондового ринку Асоціації правників України ухвалив резолюцію щодо внесення змін до законодавства України щодо акціонерних договорів та договорів про реалізацію прав учасників ТОВ (разом – корпоративні договори), повідомляє прес-служба АПУ.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


На думку членів АПУ, нинішній стан нормативного регулювання корпоративних договорів не відповідає потребам ринку та світовим стандартам корпоративного управління. Не випадково Коаліційна угода згадує реформу інституту корпоративних договорів серед основних пріоритетів уряду в галузі реформи корпоративного права.

АПУ піддає критиці існуюче регулювання корпоративних договорів.

«На жаль, [чинне] положення закону є нечітким та на практиці не використовується через ризик неоднозначного тлумачення цієї норми. Зокрема, буквальне тлумачення зазначеної статті дозволяє прийти до висновку, що таким договором на акціонерів можуть бути покладені лише додаткові обов’язки. Додаткові права акціонерів ним визначатись не можуть», - йдеться у резолюції.

З приводу ухваленої резолюції Леонід Антоненко, голова Комітету і Директор Департаменту реєстраційних питань і ліцензування Національного банку України, прокоментував:

«Національний банк України в особі очолюваного мною Департаменту був одним з ініціаторів цього законопроекту.

Зміни надають можливість акціонерам і учасникам українських компаній врегулювати відносини між собою, спираючись на принцип свободи договору. Українське право такої можливості акціонерам не надає, і тому вони шукають її у інших юрисдикціях.

На початку червня цього року Національний банк  ухвалив зміни до банківського законодавства, покликані заохотити кінцевих бенефіціарних власників банків позбавлятися створюваних у офшорах компаній-прокладок, так званих special purpose vehicles, і набувати акції українських банків у свою безпосередню власність. Успіх цієї реформи залежить від можливості банкірів перенести існуючі домовленості щодо управління банком в законодавче поле України. Розроблений Комітетом Асоціації правників України законопроект надає їм таку можливість і робить вагомий внесок у деошфоризацію української економіки і в тому числі банківської системи. 

Національний банк сподівається на підтримку цієї ініціативи з боку уряду і парламенту».

Микола Стеценко, заступник голови Комітету, керуючий партнер ЮФ «Авеллум партнерс» і один з розробників законопроекту, зазначив:

«Запропоновані у резолюції зміни до Цивільного кодексу та двох законів є великим кроком до впровадження сучасних інструментів корпоративних відносин між учасниками українських господарських товариств. Ці зміни дадуть можливість сторонам гнучко регулювати свої стосунки в рамках товариства, а також стануть стимулом для інвестицій в українські компанії. Можливість укладання корпоративних договорів та опціонів нарешті створить важливе підґрунтя для прямих інвестицій в українські компанії з боку іноземних інвесторів без необхідності створення офшорних холдингових структур. Однак, ці зміни є лише першим кроком до впровадження сучасного корпоративного права в Україні.

Наступним кроком має стати прийняття нового закону про товариства з обмеженою відповідальністю».

З повним текстом резолюції можна ознайомитися за посиланням.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати