05 листопада 2020, 15:15

Захист дітей від сексуальної експлуатації: прийнято за основу законопроєкт

Інформаційне управління Апарату ВРУ

Верховна Рада прийняла за основу проект Закону 3055 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо імплементації Конвенції Ради Європи про захист дітей від сексуальної експлуатації та сексуального насильства (Ланцаротської Конвенції)".


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Безкоштовне харчування для дітей загиблих військовиків: прийнято закон"

Про це повідомляє Інформаційне управління Апарату ВРУ.

Зокрема, законопроєктом пропонується:

- запровадити особливий механізм запобігання (профілактики) насильства над дітьми для працівників, що з ними контактують, та конкретизувати заходи щодо захисту дітей, які постраждали від сексуального насильства або стали його свідками (зміни до ст. ст. 3, 10 та 30-2 Закону України "Про охорону дитинства";

- встановити кримінальну відповідальність "За вчинення дій сексуального характеру з особою, яка не досягла шістнадцятирічного віку" (нова редакція ст. 155 Кримінального кодексу України); "Домагання дитини для сексуальних цілей" (ст. 156-1 КК); "Свідоме одержання доступу, придбання, володіння, виготовлення або розповсюдження дитячої порнографії" (ст. 301-1 КК); "Свідоме одержання доступу до дитячої порнографії, володіння нею, її придбання, ввезення, виготовлення, збут або розповсюдження"» (ст. 301-2 КК);

- доповнити Кримінальний процесуальний кодекс України положеннями про те, що кримінальне провадження щодо злочинів проти статевої свободи та статевої недоторканості малолітньої або неповнолітньої особи має бути здійснено невідкладно і розглянуто в суді першочергово, та передбачити додаткові гарантії врахування найкращих інтересів дитини при проведенні допиту (ст. ст. 28, 224 КПК у редакції проекту) тощо.

Нагадаємо, Рада прийняла за основу законопроєкт щодо захисту корупційних викривачів.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати