21 грудня 2023, 10:05

Загальний обсяг кредитного портфеля проєктів ЄБРР в державному секторі складає близько 2,6 млрд євро

Пресслужба Мінфіну

19 грудня представники Міністерства фінансів України та Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР) провели перегляд портфеля спільних проєктів вперше за два роки.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Генасамблея ООН ухвалила оновлену резолюцію щодо порушення прав людини на ТОТ"

Про це повідомляє пресслужба Мінфіну.

Захід відбувся під головуванням заступника Міністра фінансів України Ольги Зикової та Керуючого директора ЄБРР у країнах Східної Європи та Кавказу Маттео Патроне в онлайн форматі. 

Також у перегляді взяли участь представники Міністерства енергетики України, Агентства відновлення та розвитку інфраструктури України, НЕК “Укренерго”, АТ “Укрзалізниця”, НАК “Нафтогаз України”, ПрАТ “Укргідроенерго”, АТ “Укрпошта” та інших бенефіціарів спільних з ЄБРР проектів. 

Заступник Міністра фінансів України подякувала представникам Банку та командам Міністерств та бенефіціарам проєктів за їх роботу та тісну співпрацю в рамках портфеля проектів ЄБРР.

“Вдячні Банку за розуміння потреб України та оперативне прийняття рішень у вкрай непростих економічних умовах, спричинених російським вторгненням, а також за значне збільшення інвестицій. У період протидії російській агресії ЄБРР відіграв важливу роль у підтримці ліквідності та стійкості роботи суб’єктів господарювання державного сектору економіки. Можливість детально розглянути портфель спільних проектів є важливим етапом співпраці, що сприяє удосконаленню механізмів впровадження проєктів та підвищенню рівня використання кредитних коштів у рамках проєктів розвитку”, - зазначила Ольга Зикова. 

На стадії реалізації знаходиться 12 спільних з ЄБРР проєктів загальним обсягом позик 2,56 млрд євро. Станом на грудень 2023 року використані кошти Банку за цими проектами складають 1,61 млрд євро (62,8% загальної суми позик).

Окрему увагу було приділено ініціативам з підтримки енергетичного сектору, зокрема підготовці Проєкту спеціальної капітальної підтримки НЕК “Укренерго”, в рамках якого кредит обсягом 150 млн євро буде спрямовано для покриття критичних операційних витрат Компанії з метою забезпечення стабільних та безперебійних послуг з передачі електроенергії на всій території України. 

Заступник Міністра фінансів наголосила, що ефективна робота в рамках зазначеного проекту сприятиме підвищенню енергетичної безпеки держави та стабілізації роботи ринку електроенергії України в умовах війни.

В рамках обговорення поточного стану підготовки та реалізації інвестиційних проєктів сторони обговорили основні причини, що призводять до затримок з впровадженням окремих проєктів, та узгодили подальші кроки та строки їх виконання. 

Ольга Зикова зазначила, що результатом перегляду портфеля проектів ЄБРР в Україні має бути чіткий план дій, що дозволить ефективно використовувати доступне фінансування та спрямовувати його на пріоритетні напрями.

Українська сторона висловила сподівання, що ЄБРР відновить найближчим часом роботу свого представництва в Україні у Києві для кращої взаємодії між інституціями та підвищення ефективності комунікації. 

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати