24 березня 2021, 12:26

За 2020 рік про трансфертне ціноутворення компанії повинні звітувати за новою формою

19 березня набрав чинності наказ Міністерства фінансів України від 31.12.2020 р. № 841, яким викладено у новій редакції форму та Порядок складання Звіту про контрольовані операції.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Змінено форму та порядок заповнення декларації акцизного податку"

Відтак, платники податків, що здійснювали протягом 2020 року контрольовані операції мають подати до 1 жовня 2021 року відповідний звіт вже за новою формою.

Крім технічних змін, найбільш суттєвими є необхідність інформувати податкові органи щодо джерел інформації, використаних платником податків для встановлення відповідності умов контрольованої операції принципу «витягнутої руки».

Також передбачені окремі коди для методу та джерел інформації у разі прийняття Мінфіном окремих порядків для контролю за сировинними товарами.

На думку партнера, керівника практики трансфертного ціноутворення компанії А1 Consulting Миколи Мішина, необхідність додатково зазначати всі джерела інформації, які використані компанією під час контролю за ТЦ вже на момент подання звіту про контрольовані операції буде вимагати більш ретельно підходити до його заповнення та фактично здійснювати  аналіз відповідності умов контрольованої операції принципу «витягнутої руки» до цього моменту.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати