07 липня 2021, 12:16

З 1 липня збільшився мінімальний розмір аліментів

Пресслужба Мін'юсту

З 1 липня в Україні змінився розмір виплат аліментів за рахунок збільшення прожиткового мінімуму. Для дітей віком до 6 років прожитковий мінімум відтепер становить 2013 грн, а для дітей віком від 6 до 18 років — 2510 грн. Відповідно, зростають і прив'язані до цього показника соціальні допомоги, виплати, зокрема, й аліменти на дітей.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Як стягнути аліменти на період навчання повнолітньої особи?"

Про це повідомляє пресслужба Мін’юсту.

Мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 50% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

Таким чином, мінімальний гарантований розмір аліментів становитиме:

  • для малечі до 6 років — 1006,50 грн;
  • для дітей віком від 6 до 18 років — 1255 грн.

Разом із тим, якщо платник аліментів має достатній заробіток, то за рішенням суду встановлюється мінімальний рекомендований розмір аліментів на одну дитину в розмірі % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

Ці показники слід враховувати, якщо із зарплати працівників потрібно утримувати аліменти не у твердій грошовій сумі, а в прив'язці до прожиткового мінімуму на дитину відповідного віку.

Стягувачам варто знати, що процес зміни грошових надходжень відбувається автоматично, без звернень до органів державної виконавчої служби.

У свою чергу, максимальна сума аліментів не може перевищувати 10прожиткових мінімумів на одну дитину відповідного віку.

Батьки можуть домовитися про виплату більшої суми аліментів, прописавши всі умови та суму у відповідному договорі та посвідчивши його нотаріально.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати