17 липня 2023, 10:45

Інвестори США зацікавлені брати участь у проєктах по модернізації енергетичного сектору

Пресслужба Мінекономіки України

Американський бізнес готовий долучитись до проєктів з відновлення та реконструкції українського енергетичного сектору. Про це заявила перший віцепрем’єр-міністр – міністр економіки України Юлія Свириденко, повідомила пресслужба Мінекономіки України.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Цифровізація роботи ОСББ: прийнято законопроєкт 7029".

"Ми розробили короткостроковий та середньостроковий план дій, який не тільки визначає поточні потреби нашої країни, але й узгоджує їх із стратегічним енергетичним баченням відновлення України, враховуючи цілі зеленого переходу та енергетичної безпеки. Він стане основою більш глобального плану щодо відновлення України у рамках Ukraine Facility й відкриє доступ до фінансування від Єврокомісії у розмірі 50 мільярдів євро. Ми готові вислухати вас і ваші ідеї – які рішення можна почати запроваджувати зараз задля того, щоб реалізувати якомога більше проєктів в енергетиці, які також можуть сприяти економічному зростанню в Україні. Ми бачимо вашу зацікавленість і розраховуємо на американських інвесторів, адже впевнені, що саме приватний сектор має стати основою відбудови нашої країни", – наголосила Юлія Свириденко.

За її словами, Україна в найближчі п’ять років буде зосереджуватись у створенні нових генеруючих потужностей на базі відновлювальної енергетики, створені балансуючих потужностей на базі ГЕС, а також розвивати маневрову децентралізовану генерацію. Також окремо буде приділятись увага проєктам із накопичення енергії та розвитку атомної генерації.

Ще одним напрямком відновлення української енергетики має стати модернізація та розширення систем передачі та розподілу, а саме розвиток "розумних" мікромереж та розширення пропускної здатності інтерконекторів, ліній передач між Україною та Словаччиною, Україною та Румунією.

Водночас у період до 2026 року Україна планує локалізувати виробництво енергетичного обладнання.

Як зазначається, радник Держсекретаря США з питань енергетики Джеффрі Паєтт підтвердив наміри США підтримувати Україну, як під час війни, так і в період повоєнного відновлення. За його словами, американський бізнес вже сьогодні має планувати свою участь у проєктах з відновлення української енергетичної інфраструктури. Керівники американських компаній Baker Hughes, Bechtel, GE Vernona, Halliburton, Holtec, Invenergy, NuScale Power, Schneider Electric USA запевнили, що готові до тісної співпраці. Більшість з них підтвердили свою готовність створювати нові робочі місця в Україні й підтримувати енергетичний сектор у "зеленому" переході.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати