20 жовтня 2021, 15:39

Який з держорганів є лідером за відкритістю даних, — дослідження Мінцифри

Пресслужба Мінцифри

Україна займає лідерські позиції за темпами розвитку сфери відкритих даних у Європі. Серед держорганів лідер відкриття даних — Державна податкова служба. А також Антимонопольний комітет, Державна митна служба, Офіс Генерального прокурора, Міністерство освіти та науки. А серед міст — найкращий рівень реалізації політики відкритих даних у Харкові, Маріуполі, Хмельницькому, Тернополі та Львові


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Як зміниться сфера соцпослуг з впровадженням Єдиної інформаційної системи соціальної сфери?"

Про це повідомляє пресслужба Мінцифри.

Такі дані дослідження, яке провело Міністерство цифрової трансформації разом із проєктом USAID/UK aid «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах/TAPAS». У звіті "Оприлюднення та оновлення відкритих даних розпорядниками інформації у 2020 році" проаналізували рівень відкритості даних у містах та органах державної влади.

Для того, щоб моніторити рівень відкриття даних держорганами та містами, вони щорічно подають Мінцифрі картку оцінки стану оприлюднення та оновлення відкритих даних. У дослідженні оцінили 56 органів державної влади та 81 місто за 2020 рік. 

Серед основних критеріїв оцінки: 

  • потенціал оброблення та аналізу відкритих даних;
  • якість оприлюднених наборів даних;
  • залучення користувачів до процесу оприлюднення;
  • оцінка впливу оприлюднених наборів відкритих даних.

Відкриті дані допомагають контролювати роботу органів влади та мають значний антикорупційний потенціал. Фінансова звітність, інформація про бюджет громади, показники забруднення води, рух громадського транспорту, виплати лікарям, дороги, де плануються ремонтні роботи, — ці дані є в держави, вони можуть бути корисними для людей, а тому мають бути відкритими. Більше відкритих даних — більше зручних і якісних послуг для людей. 

З аналітичним звітом можна ознайомитись за посиланням.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати