06 грудня 2021, 13:44

Які проблеми судів виділили очільники ХАС і ДСА під час робочої наради

ХАС

3 грудня 2021 року з робочим візитом до Херсонського апеляційного суду завітав т.в.о. Голови ДСА України Олексій Сальніков. До участі  робочій у нараді приєдналися Голова Херсонської  обласної державної адміністрації Геннадій Лагута та Голова Херсонської обласної ради Олександр Самойленко.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "ХАС: Нова сім’я батька – не безумовна підстава для зменшення аліментів"

На початку наради з вітальним словом звернувся Голова Херсонського апеляційного суду Олександр Коровайко.

В ході обговорення очільник апеляційного суду акцентував увагу на основних питаннях матеріально-технічного та організаційного забезпечення діяльності апеляційного суду та місцевих судів Херсонщини, які потребують свого подальшого вирішення та вдосконалення.  

Під час спілкування з колективом апеляційного суду Олексій Сальніков  окремо зазначив, що дуже важливо безпосередньо  почути про ті проблеми, які є в судах, адже бачення реальної ситуації в кожному із судів та спільне їх обговорення з колективами є запорукою успішного та ефективного подолання існуючих проблем.

Керівник ДСА звернув увагу, що прийнятий Закон України «Про Державний бюджет України на 2022 рік» передбачає збільшення в частині бюджетних призначень судів у порівнянні з фінансуванням у 2021 році, коли склалася критична ситуація із забезпеченням фінансування заробітних плат, виплатою комунальних платежів, не говорячи вже про капітальні видатки.

DSC_0402

Нагадаємо, що Державна судова адміністрація України спільно з робочою групою з питань забезпечення належного фінансування судової влади в Україні Комітету Верховної Ради України з питань правової політики  та Вищою радою правосуддя провели значну роботу над проектом держбюджету на 2022 рік і напрацьовані пропозиції передбачали додаткове збільшення  бюджетних призначень судів. 2 грудня 2021 року Верховною Радою України прийнято Закон України «Про Державний бюджет України на 2022 рік» із  суттєвими змінами щодо обсягу видатків на суди.

Проте незважаючи на збільшення в частині бюджетних призначень все ж залишились забезпеченими не в повному обсязі напрями фінансування судової влади, у зв’язку із чим Олексій Сальніков під час робочої зустрічі наголосив, що ДСА України спільно з іншими органами продовжить вживати заходів щодо покращення фінансового та матеріального забезпечення судів у 2022 році.

Також під час спілкування керівник ДСА України поінформував про основні напрями фінансування судів держави, які зараз опрацьовуються ДСА, згадавши також про фінансування потреб судів Херсонщини. Зокрема, серед першочергових планів: необхідність реконструкції будівель Бериславського, Генічеського, Новотроїцького та Цюрупинського районних судів Херсонської області, капітального ремонту фасадів будівель Херсонського міського суду Херсонської області, Високопільського та Горностаївського районних судів Херсонської області, капітальні ремонти систем опалення ряду районних судів області, капітальний ремонт ліфту у дев’ятиповерховій будівлі Херсонського міського суду Херсонської області та ін.

Важливими питаннями, над якими зараз активно працює ДСА, залишаються подальша інформатизація судових процесів та функціонування ЄСІТС. При цьому суттєву підтримку у  реалізації цих планів  ДСА отримувала від міжнародних партнерів. Окрему увагу в ході обговорення було зазначено питанню про стан забезпечення видатків на оплату електроенергії та комунальних послуг.

Не оминули увагою в процесі обговорення одну із нагальних проблем – забезпечення належного рівня заробітної плати працівників апаратів судів. З цією метою ДСА і надалі вживаються активні заходи  з метою покращення ситуації та збереження кваліфікованих працівників в судовій системі.

Наразі ДСА спрямовує свої зусилля в координації дій щодо ухвалення законопроекту «Про внесення змін до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» щодо врегулювання питання оплати праці працівників судів» (№ 6311), який нарешті врегулює питання оплати праці працівників судів та запровадить новий порядок визначення розміру оплати праці працівників судів,  який буде  пропорційною частиною від посадового окладу судді першої інстанції.

«Завдяки спільним зусиллям органів судової влади, народних депутатів та міжнародних організацій ситуація із фінансуванням судів наразі поліпшується, проте залишається чимало питань, які потребують свого подальшого вирішення, головне із яких – це заробітна плата працівників апаратів судів. Важливо, що ми відчуваємо підтримку та розуміння у напрямі подальшої роботи та пошуку виходу із критичної ситуації» – зазначив Олексій Сальніков.

Упродовж візиту керівника ДСА до обговорення приєдналися також Голова Херсонської  обласної державної адміністрації Геннадій Лагута та Голова Херсонської обласної ради Олександр Самойленко, які підтримали необхідність подальшого розвитку судової системи, зазначивши, що спільні зусилля ДСА, судів, органів державної влади та місцевого самоврядування на місцях сприятимуть вирішенню актуальних питань матеріального забезпечення судів, та висловили пропозиції щодо питань подальшої співпраці.

DSC_0499

На завершення заходу Олександр Коровайко  подякував  Олексію Олександровичу за увагу до судової системи  та вирішення нагальних проблем в практичній площині в ході зустрічі та безпосереднього спілкування із суддями в регіонах. Також голова Херсонського апеляційного суду висловив вдячність очільнику обласної державної адміністрації та голові Херсонської обласної ради за готовність до співпраці та небайдужість до проблемних питань функціонування судів області.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати