30 липня 2021, 16:13

Які оновлення чекають електронні будівельні послуги у серпні?

Пресслужба Мінцифри

З 1 серпня в е-системі у сфері будівництва з’являться три оновлення. Вони стосуватимуться проєктної документації, присвоєння та зміни адрес об’єктів будівництва й технічної інвентаризації. 


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Які послуги для інвестування можна знайти на Гіді з державних послуг?"

Про це повідомляє пресслужба Мінцифри.

Перед оновленням функціонала будуть проведені онлайн-навчання та оновлені інструкції користувачів.

Серед оновлень: 

  • Обов'язкове завантаження в ЄДЕССБ проєктної документації. Для об'єктів СС2/СС3 для отримання дозволу на початок будівельних робіт обов'язковим є подання проєктної документації в повному обсязі, а для СС1 — зазначення номера проєктної документації в повідомленнях та деклараціях. Відтепер потрібно буде вносити відомості про координати об’єктів будівництва, їх висотність, розрахунок класу наслідків тощо. Це дозволить уникнути ситуацій, коли відбувались підміни в проєктній документації. Наприклад, коли незаконно збільшилась кількість поверхів чи розміри будівництва. 
  • Обов’язкове внесення даних про проведену технічну інвентаризацію об’єктів. Відтепер ДАБІ, держреєстратори та нотаріуси можуть отримати довідку про технічну інвентаризацію нерухомості, перш ніж реєструвати її. Це унеможливить використання підробних техпаспортів, якщо в забудовника є мета легалізувати будівлю з порушеннями. Дані можуть вносити лише особи, які мають професійну атестацію та сертифікат кваліфікації на право виконання технічної інвентаризації. Ця можливість доступна в особистому кабінеті атестованих осіб в е-системі будівництва. Якщо доступу до кабінету нема, необхідно пройти верифікацію. Як це зробити, читайте за посиланням.
  • Присвоєння, зміна, коригування, анулювання адреси об’єкта будівництва та об’єкта нерухомого майна буде відбуватись через ЄДЕССБ. Реєстратори речових прав зможуть отримувати відомості про присвоєння адреси з електронної системи у сфері будівництва. Це зменшить кількість контактів людей з чиновниками та зробить систему прозорішою. Також буде можливість відстежувати всі зміни об’єкта. 

Єдина державна електронна система у сфері будівництва розроблена Міністерством розвитку громад і територій у співпраці з Міністерством цифрової трансформації за підтримки проєкту USAID/UK aid «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах/TAPAS».

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати