27 серпня 2024, 14:50

Як знизити травмування працівників в умовах воєнного стану

Головне управління Пенсійного фонду України в Донецькій області

Для уникнення/мінімізації наслідків небезпек під час воєнного стану та забезпечення конституційних прав працівників роботодавець має забезпечувати виконання необхідних профілактичних заходів відповідно до обставин, що змінюються. Про це розповіли в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Донецькій області.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Відеоконференція в суді: що це та як відбувається".

Основними заходами щодо запобігання нещасним випадкам внаслідок ведення бойових дій під час виконання працівниками трудових обов’язків є:

  • проведення інструктажів для працівників щодо заходів безпеки під час повітряної тривоги;
  • забезпечення дієвого контролю за неухильним виконанням працівниками заходів, передбачених у разі отримання сигналу "Повітряна тривога";
  • проведення навчання щодо надання першої домедичної допомоги потерпілим внаслідок ведення бойових дій;
  • забезпечення безоплатно засобами індивідуального захисту (спеціальним одягом, взуттям тощо) за встановленими нормами (наказ Міністерства соціальної політики України від 29.11.2018 № 1804).

Крім цього, роботодавець може додатково, понад встановлені норми, видавати певні засоби індивідуального захисту, зокрема, бронежилети, захисні каски, протигази тощо.

Про порядок надання повідомлень у разі настання нещасних випадків або гострих професійних захворювань/отруєнь на виробництві можна прочитати за посиланням.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати