11 травня 2021, 11:39

Як захистити права осіб, постраждалих у ДТП

Пресслужба Міністерства юстиції

Як захистити права осіб, постраждалих у ДТП, та забезпечити їм відшкодування завданих збитків, розповіли у Телеграм-каналі Мін'юсту.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Використання самокатів як транспортних засобів потребує законодавчого врегулювання"

Факт ДТП оформлюється працівниками поліції, яких можуть викликати учасники автопригоди або ж очевидці. Після притягнення до адміністративної відповідальності водія, який винний у скоєнні ДТП, потерпілому слід звернутися до страховика, який забезпечив транспортний засіб заподіювача шкоди, за виплатою страхового відшкодування.

Інший варіант для водіїв-учасників ДТП – скласти так званий "європротокол", повідомлення про дорожньо-транспортну пригоду відповідно до встановленого Моторним (транспортним) страховим бюро зразка.

Зробити це можна за наступних умов:

  • експлуатація таких транспортних засобів здійснюється особами, відповідальність яких застрахована;
  • відсутні травмовані (загиблі) люди;
  • у водіїв є взаємна згода щодо обставин скоєння ДТП;
  • у водіїв відсутні ознаки алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.

У такому разі водії транспортних засобів після складення повідомлення мають право залишити місце ДТП та звільняються від обов’язку інформувати відповідні підрозділи Національної поліції про її настання. Також водій, що спричинив ДТП звільняється від адміністративної відповідальності, а постраждала сторона має змогу швидше отримати страхову виплату за шкоду, заподіяну її майну. Водночас, розмір такого страхового відшкодування потерпілому є обмеженим та становить максимум 50 000 гривень.

Захист прав осіб, постраждалих у ДТП та відшкодування завданих збитків, у випадку незгоди із розміром страхового відшкодування чи відмовою у його виплаті, здійснюється за загальними правилами цивільного судочинства у суді.

Зазначається, що не зважаючи на досить значну кількість справ даної категорії, у судів відсутній єдиний підхід до їх вирішення. Водночас, правові позиції Верховного Суду у справах, пов’язаних зі страховими правовідносинами, застосовуються судами всіх інстанцій при розгляді справ за позовами, що виникають при відшкодуванні шкоди, завданої джерелом підвищеної небезпеки, з урахуванням законодавства про страхування.Тому, звертаючись до суду за позовом про відшкодування шкоди, завданої ДТП, для вибору ефективного способу захисту Мін'юст рекомендує взяти до уваги судову практику, зокрема враховувати правові позиції Верховного Суду щодо розгляду вказаної категорії справ.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати