11 лютого 2019, 11:36

Як виправити помилки у звіті з ЄСВ до закінчення терміну його подання

Вісник ДФСУ

Згідно з п. 1 розділу V Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 14.04.2015 р. №435 із змінами і доповненнями (далі - Порядок №435), у разі виявлення помилки у Звіті щодо сум нарахованого єдиного внеску (далі - Звіт) до закінчення терміну подання цього Звіту страхувальник повторно формує та подає Звіт у повному обсязі до контролюючого органу за місцем обліку.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Турзбір: чи повертаються кошти у разі дострокового залишення території".

Так, чинним вважається останній електронний або паперовий звіт, поданий страхувальником до закінчення термінів подання звітності, визначених Порядком №435, який пройшов усі контролі при завантаженні до Реєстру страхувальників та до Реєстру застрахованих осіб. Якщо страхувальником до закінчення терміну подання Звіту подаються лише окремі таблиці за поточний звітний період Звіту із зазначенням типу форми "скасовуюча", "додаткова", то цей Звіт не вважається Звітом і вважається таким, що не подавався.

Тобто у разі виявлення помилки у Звіті до закінчення терміну його подання, страхувальник (у т.ч. ФОП та особа, яка провадить незалежну професійну діяльність, що подають звітність самі за себе) повторно формує та подає Звіт у повному обсязі до контролюючого органу за місцем обліку.

Водночас відповідно до п. 1 розділу І Порядку № 435, cтрахувальники - платники єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі - ЄСВ), зазначені в п. 1 ч. 1 ст. 4 (роботодавці) Закону України від 8 липня 2010 р. №2464-VI "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування" зі змінами та доповненнями (далі - Закон №2464), на яких покладено обов’язки нараховувати, обчислювати та сплачувати ЄСВ, а також платники ЄСВ, зазначені, зокрема, в пп. 4, 5 ч. 1 ст. 4 Закону №2464 (ФОП та особи, які провадять незалежну професійну діяльність).

Читайте також: "Суд визнав законним рішення про заборону пересувних цирків з тваринами".

Так, п. 1 розділу ІІІ Порядку №435 встановлено, що:

  • роботодавці зобов’язані формувати та подавати до контролюючих органів Звіт протягом 20 календарних днів, що настають за останнім днем звітного періоду;
  • ФОП, у т.ч. ФОП - платники ЄСВ, формують та подають до контролюючих органів Звіт самі за себе один раз на рік до 10 лютого року, що настає за звітним періодом;
  • особи, які провадять незалежну професійну діяльність, формують та подають до контролюючих органів Звіт самі за себе один раз на рік до 1 травня року, що настає за звітним періодом.

За інформацією Вісника ДФСУ.

Підписуйтесь на "Юридичну Газету" в FacebookTwitterTelegramLinkedin та YouTube.


0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати