18 лютого 2021, 11:10

Як використовувати право на доступ до інформації, - рекомендації Омбудсмана

Прес-служба Уповноваженого ВРУ з прав людини

Уповноважений ВРУ з прав людини розробив Рекомендації, як скористатися конституцыйним правом доступу до інформації. 


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Затягування відповіді на запит нардепів: прийнято за основу новий порядок фіксації адмінпорушення"

Про це повідомляє прес-служба Уповноваженого ВРУ з прав людини.

У 2020 році Омбудсман отримала понад 3600 звернень про порушення права на доступ до інформації. З огляду на це були розроблені Рекомендації, в яких розповідається, як діяти запитувачам інформації, а також її розпорядникам у тих чи інших колізійних випадках.

Рекомендації побудовані у форматі «питання-відповідь», що полегшує та прискорює пошук необхідного роз’яснення положень законодавства та відповідної рекомендації.

Рекомендації напрацьовані спільно з експертами з питань доступу до інформації. У  посібнику надані відповіді на найбільш актуальні та проблемні питання, зокрема:

  • як діяти тим, хто шукає публічну інформацію або інформацію, що становить суспільний інтерес;
  • як отримати інформацію, що має бути надана невідкладно (протягом 48 годин), і стосується питань забезпечення права на охорону здоров’я, потрібна для захисту життя чи свободи особи, її безпеки, або тієї, що пов’язана із аваріями, катастрофами, небезпечними природними явищами чи іншими надзвичайними подіями;
  • як при надсиланні запитів на інформацію дотримуватися встановлених Законом України «Про доступ до публічної інформації» вимог до запиту, та відрізняти такий запит від отримання конфіденційної інформації або запитування інформації про себе – персональних даних;
  • як надати законну відповідь на запит у разі, якщо доступ до всієї або частини інформації обмежується, тобто як правильно навести обґрунтування відмови, по суті як провести «трискладовий тест»;
  • як правильно розпоряднику вирішити питання відшкодування понесених ним витрат на копіювання та друк документів;
  • як впливає на питання доступу до інформації ратифікована Конвенція Ради Європи про доступ до офіційних документів (Конвенція Тромсе) та які дії необхідно вжити для її імплементації в національне законодавство.

Крім відповідей на ці та багато інших питань в додатках до Рекомендацій містяться зразки документів (приклади запитів, відповідей на запити, зразки позовних заяв тощо), а також посилання на корисні веб-ресурси, у тому числі на практику ЄСПЛ з питань доступу до інформації.

Посібник можна завантажити за посиланням.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати