25 березня 2020, 12:43

Як відрізнити справжню марку акцизного податку на алкогольні напої від підробленої?

Державна фіскальна служба України

З метою протидії розповсюдженню алкогольних напоїв з марками акцизного податку з ознаками підробки та убезпечення громадян від купівлі неякісної продукції повідомляємо на що необхідно звертати увагу. 


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "НАБУ рекомендує надсилати звернення в е-вигляді".

Про це повідомляє Державна фіскальна служба України

Марки акцизного податку для алкогольних напоїв (далі – марки) виготовляються з паперу вагою 70 +/- 2,5 г/кв. метр і мають такі розміри: довжина – 160 міліметрів +/- 0,25 міліметра; ширина – 20 міліметрів +/- 0,25 міліметра. 

Марка лікеро-горілчаної продукції вітчизняного виробництва, крім виноробної, виготовляється у зеленій кольоровій гамі. Для алкогольних напоїв, які є виноробною продукцією вітчизняного виробництва – червоній. Для лікеро-горілчаної продукції, крім виноробної, імпортного виробництва – фіолетовій. Для алкогольних напоїв, які є виноробною продукцією імпортного виробництва – оранжевій. 

На кожну марку наносяться такі реквізити:

  1. Слова «УКРАЇНА» та «МАРКА АКЦИЗНОГО ПОДАТКУ»;
  2. Позначення виду марки: алкоголь вітчизняний (лікеро-горілчана продукція) –«АВ ЛГП»; алкоголь вітчизняний (виноробна продукція) –«АВ ВП»; алкоголь імпортний (лікеро-горілчана продукція) – «АІ ЛГП»; алкоголь імпортний (виноробна продукція)–«АІ ВП».
  3. Індекс регіону України, що відповідає місцезнаходженню виробника продукції та позначається двома цифрами. Використовується лише для маркування вітчизняної продукції;
  4. Серія та номер марки – чотири літери та шестизначний номер;
  5. Місяць та рік, у якому вироблено марки для алкогольних напоїв –два двозначних числа через скісну риску;
  6. Сума акцизного податку, сплаченого за одиницю продукції, з точністю до тисячного знаку, крім суми акцизного податку з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі алкогольних напоїв. 

Для прикріплення марок використовується клей (дисперсійний, дескрин тощо), який не дає змоги зняти їх з виробів без пошкодження, у тому числі під час відкупорювання (розкривання) товару, і змивається у разі потреби в митті пляшок для повторного їх використання. 

Марки наклеюються на пляшку П- чи Г-подібним способом через горловину. Під час відкупорювання товару марка повинна розриватися та втрачати свій первісний вигляд.

У разі реалізації напоїв в упаковках (типу "TetraPak") марки наклеюються по осі упаковки на верхній площині.        

Перевірити справжність марки можна скористувавшись сервісом ДПС, розміщеним в «Електронному кабінеті» за посиланням . Для цього необхідно:

  • зайти в розділ «Реєстри»;
  • далі обрати «Пошук марки акцизного податку»;
  • ввести вид, серію та номер марки, яку ви хочете перевірити, а також суму ставки акцизу, зазначену на ній. Для вітчизняного алкоголю вводиться ще й індекс регіону;
  • в результаті, якщо марка справжня, ви побачите: дату її видачі та реквізити суб’єкта господарювання, який отримав зазначену марку. 

248166

Зазначені паперові марки діятимуть до 1 травня 2020 року та застосовуватимуться виробниками до їх повного використання. З 1 травня цього року на алкогольні напої буде введено електронну акцизну марку. Такі зміни передбачені Постановою КМУ від 12 лютого 2020 р. №97 та Постановою КМУ від 12 лютого 2020 р. №74. 

Нагадаємо, ДПС удосконалює електронний сервіс «Пошук акцизної марки».

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати