30 березня 2020, 12:21

Як віддалено подати до суду клопотання щодо розгляду справи під час карантину

Судова влада України

У зв’язку із запровадженням на всій території України карантину з 12 березня по 24 квітня 2020 року та відповідно до заяви Ради суддів України щодо карантинних заходів учасникам судових процесів рекомендовано утриматися від відвідування судів, якщо розгляд справи не передбачає їх обов’язкової участі.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "В Україні критична ситуація з фінзабезпеченням судів".

Про це повідомляє Судова влада України.

Зазначається, що судам рекомендовано:

  • перейти на опрацювання електронної кореспонденції;
  • безперервно здійснювати судочинство у невідкладних справах, які визначені процесуальними кодексами та судами (суддями), з дотриманням балансу між правом на безпечне довкілля для суддів, сторін у справах та правом доступу до правосуддя.

Також оприлюднено зразки клопотання про перенесення розгляду справи та заяви про розгляд справи у відсутності учасника.

Фото- або скано- копії таких клопотань/заяв (друковані або написані від руки) з власноручним підписом (з 12 березня по 24 квітня 2020 допускається без електронного цифрового підпису) надсилати на електронну скриньку суду inbox@cgm.lv.court.gov.ua або факсом на номер 03249 3-95-93. Оригінали цих документів у разі необхідності представити у наступному судовому засіданні.

Як зазначається, такий спосіб є максимально безконтактним, забезпечить здійснення правосуддя в умовах карантину та гарантуватиме здоров’я та безпеку людей.

Додатково повідомляємо, що про стан розгляду справи можна дізнатися на сайті суду в розділі Громадянам – Інформація щодо стану розгляду справ. Судові рішення по справі можна знайти за номером справи у Єдиному державному реєстрі судових рішень.

Дізнатися режим роботи суду в період карантину потрібно зайти на його офіційну сторінку через розділ "Суди" на веб-порталі "Судова влада України"

Нагадаємо, Кабмін запровадив обов’язкову обсервацію для українців, які повертаються з-за кордону.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати