У МВС України розвінчали поширений міф про вибухові хвилі та пояснили, як діяти людині, яка опинилася в зоні потенційного вибуху.
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Читайте також: "У ЗСУ впровадять електронну Первинну медичну картку: деталі".
МІФ: від вибухової хвилі можна втекти
У фільмах часто можна побачити, як хтось швидко біжить чи від’їжджає в авто, щоб уникнути вибухової хвилі та залишитися неушкодженим. У МВС вказали, що це міф, який може призвести до трагічних наслідків.
Чому це міф?
Вибухова хвиля поширюється зі швидкістю, яка значно перевищує швидкість людини або транспортного засобу. Як зазначається, навіть швидкі автомобілі не здатні випередити вибухову хвилю, адже вона може рухатися зі швидкістю 350 м/с.
Реальна небезпека
"Спроба втекти від вибуху може призвести до того, що людина опиниться ще ближче до епіцентру або стане жертвою уламків. Вибухи мають непередбачуваний характер, а безпечний напрямок руху визначити практично неможливо!" – йдеться в повідомленні.
Що робити?
У МВС вказали, що якщо ти опинився в зоні потенційного вибуху, найкраще – сховатися за твердим укриттям або лягти на землю, прикривши голову руками. Це допоможе зменшити ризик поранень від вибухової хвилі та уламків.