26 серпня 2021, 11:22

Як працюватимуть електронні лікарняні?

Пресслужба Сьомого апеляційного адміністративного суду

За інформацією НСЗУ (Національної служби здоров’я України) з  01 вересня 2021 року в Україні запрацюють електронні лікарняні.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Повний перехід усіх медичних закладів країни на формування медичних висновків про тимчасову непрацездатність відбудеться з 01 вересня 2021 року, а до 31 серпня працюватиме перехідна модель впровадження е-лікарняних.

У перехідний період, а саме з червня по серпень, медичні заклади повинні формувати як медичні висновки про тимчасову непрацездатність, так і видавати паперові листки непрацездатності.

Проте після переходу на новий процес пацієнтам більше не доведеться звертатись у лікарню за паперовим листком непрацездатності, нести його за місцем роботи, щоб зафіксувати факт тимчасової непрацездатності.

Роботодавці, у свою чергу, повинні забезпечити технічну можливість для здійснення перевірки факту виписки електронного лікарняного через особистий кабінет страхувальника з метою його нарахування та виплати: перших п’ять днів за  рахунок коштів підприємства, а решти днів за рахунок коштів Фонду соціального страхування.

Лікар більше не буде заповнювати жодних бланків, щоб засвідчити непрацездатність людини. 

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати