21 червня 2019, 17:37

Як оподатковується отримана фізособою безповоротна фінансова допомога

Вісник ДФСУ

Відповідно до пп. "ґ" пп. 164.2.17 ст. 164 розділу IV ПКУ, до складу загального місячного оподатковуваного доходу платника податку включається дохід, отриманий як додаткове благо у вигляді суми безповоротної фінансової допомоги.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Депозитний рахунок у фізособи: як оподатковуються проценти".

При цьому пп. 168.1.1 ст. 168 ПКУ визначено, що податковий агент, який нараховує (виплачує, надає) оподатковуваний дохід на користь платника податку, зобов’язаний утримувати податок із суми такого доходу за його рахунок за ставкою, визначеною у ст. 167 ПКУ.

Отже, сума безповоротної фінансової допомоги, отриманої фізичною особою від податкового агента (юридичної особи, ФОП) включається до складу загального місячного оподатковуваного доходу такої фізичної особи. Оподаткування зазначених доходів за ставкою 18 % провадить податковий агент (юридична особа, ФОП).

Крім цього, відповідно до пп. 1.2 п. 161 підрозділу 10 розділу XX ПКУ, об’єктом оподаткування військовим збором (1,5%) є доходи, визначені ст. 163 ПКУ.

За інформацією Вісника ДФСУ.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати