04 грудня 2023, 17:59

Як неповнолітній особі отримати право на шлюб

Східне міжрегіональне управління Міністерства юстиції

Право на шлюб мають особи, які досягли шлюбного віку – за загальним правилом це 18 років. Проте, деяким бажаючим одружитися замало просто подати заяву до відділу ДРАЦС. Йдеться про наречених, які хочуть побратися, проте шлюбного віку не досягли.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "З 1 грудня розпочалось надання послуги соцсупроводу військовим та їхнім родинам на базі військових частин"

Як відбувається процедура отримання права на шлюб, розповідає Східне міжрегіональне управління Міністерства юстиції.

Так, особа, якій виповнилось 16 років, право на шлюб може отримати за рішенням суду, якщо буде встановлена відповідність її інтересам. Така заява має розглядатися судом за правилами окремого провадження та є підсудною за місцем проживання заявника.

Разом з тим, про подання такої заяви суд має повідомити батьків або піклувальника, оскільки вони зобов’язані захищати інтереси дитини, а отже мають володіти інформацією про її життєві наміри. Водночас, заперечення батьків чи опікуна не може бути підставою для відмови у задоволенні заяви.

Підставами для отримання дозволу на шлюб до досягнення 18-річчя можуть стати:

  • вагітність;
  • фактичне створення сім’ї;
  • народження дитини.

Важливо! Суд надає право неповнолітній особі укласти шлюб з конкретною особою, дані про яку чітко зазначаються у судовому рішенні. Якщо ж обидві особи, котрі мають намір укласти шлюб, є неповнолітніми, то кожен з них має подати до суду окрему заяву про надання права на шлюб.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати