25 березня 2024, 11:56

Як не стати жертвою онлайн-шахраїв?

Пресслужба МВС України

Найбільш масового поширення в Україні набули злочини, пов’язані з онлайн шахрайствами. Про це повідомила пресслужба МВС України.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Захист персональних даних: роз’яснення для суб'єктів владних повноважень".

Як зазначається, проблема протидії шахрайству в інтернеті стоїть дуже гостро, адже понад 80% звернень громадян до кіберполіції припадає саме на такий вид злочинів (у середньому до кіберполіції за рік надходить близько 40 тисяч звернень громадян, 80% з яких – щодо шахрайства).

"Левова частка звернень – скарги на продаж вигаданих товарів, злочини з використанням соціальної інженерії, афери з використанням фішингу. У більшій частині випадків ці схеми доволі банальні: псевдопродавці в інтернеті пропонують різні товари та послуги та просять передплату, а після отримання грошей – зникають. Або ж створюють фішингові посилання, копіюючи інтерфейс популярних сайтів, – банків, служб доставки, сервісів поповнення мобільного рахунку, різних сайтів, у тому числі й державних, для отримання соціальних виплат. У цілому шахраї завжди адаптують свої схеми відповідно до запитів і потреб суспільства", – розповіли в МВС.

Там надали кілька порад, щоб застерегти себе та своїх рідних від шахраїв під час користування інтернетом, а саме дотримуватися напрацьованого працівниками кіберполіції алгоритму дій, який мінімізує можливості шахраїв ошукати вас:

  • завжди будьте пильними при здійсненні покупок через інтернет-ресурси (магазини, аукціони, дошки оголошень, соціальні мережі та ін.)
  • вимагайте від продавця копії паспорта чи реєстраційних документів суб’єкта господарювання;
  • перевіряйте наявні дані продавця (інтернет-ресурсу, номеру телефону та банківської картки) через сервіс "STOP FRAUD", який функціонує на базі ресурсу www.cyberpolice.gov.ua. (офіційний сайт Департаменту кіберполіції);
  • читайте відгуки про продавця. 

У разі отримання телефонного дзвінка від шахраїв не піддавайтеся паніці та спробуйте отримати максимально більше інформації про шахраїв, обставини пригоди:

  • намагайтесь отримати інформацію про можливі способи переказу коштів шахраям (банківська платіжна картка, номер телефону або ін.);
  • за можливості, зателефонувати близькій людині (у разі вимагання коштів за вирішення різного роду питань щодо ваших близьких, пов’язаних із діяльністю правоохоронних органів або з інших причин), перевірити її місце знаходження та ні в якому разі не перераховувати або передавати кошти зловмисникам;
  • у разі несанкціонованого списання коштів із карткового рахунку негайно повідомляти банківську установу та правоохоронні органи;
  • обмежувати дзвінки на номери телефонів, що працюють в режимі автовідповідача та поцікавитись про наявність відгуків в мережі Інтернет про такі номери.

Загальне правило: у кожному випадку вчинення щодо вас шахрайських дій обов’язково потрібно звертатися до правоохоронних органів та передавати всю отриману інформацію про шахраїв.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати