30 вересня 2022, 10:03

Як легалізувати свідоцтво про народження дитини, отримане на тимчасово окупованій території?

Пресслужба Уповноваженого ВРУ

У разі реєстрації народження дитини на тимчасово окупованій території  батьки або один із них, їхні представники, члени сім’ї, опікуни, піклувальники, особи, які утримують та виховують дитину, або інші законні представники дитини можуть отримати свідоцтво про народження дитини, звернувшись до будь-якого місцевого суду України, що здійснює правосуддя, незалежно від місця проживання (перебування) заявника. 


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "В МВС працює телефон довіри, за яким можна дізнатися, про те, що особа захоплена в полон"

Особливості провадження у справах про встановлення факту народження особи на території, на якій введено воєнний чи надзвичайний стан, або на тимчасово окупованій території України регламентуються статтею 317 Цивільного процесуального кодексу України. 

Водночас справи про встановлення факту народження на території, на якій введено воєнний чи надзвичайний стан, або на тимчасово окупованій території України, визначеній такою відповідно до законодавства, розглядаються невідкладно з дня надходження відповідної заяви до суду.

Детальніше про алгоритм легалізації свідоцтва про народження дитини, отриманого на тимчасово окупованій території – у буклеті, розробленому у співпраці Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини з експертами проєкту Уряду Канади SURGe Support to Ukraine’s Reforms for Governance. 

З питаннями щодо захисту прав дитини Ви можете звернутися до Консультаційного центру Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини за адресою: м. Київ, вул. Інститутська, 21/8 або за номерами телефону: 0800-50-17-20 (безкоштовно в межах України), 044-253-75-89 (для дзвінків із-за кордону).   

Інформацію щодо захисту прав дитини та безпеки її життя  також можна отримати на порталі розшуку дітей “Діти війни” за посиланням.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати