27 травня 2020, 18:14

Як COVID-19 вплинув на роботу і психічне здоров’я жінок-юристів

Solicitors journal

За результатами опитування, проведеного в межах проекту «Наступні 100 років», психічне здоров'я двох третин жінок-юристів постраждало в результаті кризи, спричиненої COVID-19. Опитування серед жінок цієї професії виявило початковий вплив пандемії на їх матеріальний стан і психічне здоров'я, але вони все ще зберігають оптимізм.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Результати дослідження на початку травня показали, що 66% жінок вважають, що криза, викликана пандемією, впливає на їх психічне здоров'я.

З 900 опитаних жінок 91% працювали вдома. Дотримуючись самоізоляції, більш явною стала проблема гендерної нерівності - 65% опитаних вважають, що ізоляція посилює існуючу нерівність між чоловіками і жінками.

Більше половини респондентів також вважають, що ситуація буде погіршуватися зі зростанням фінансового тиску в посткризовий період. Багато жінок-юристів мають маленьких дітей, і респонденти з більш молодих сімей повідомили, що особливо гостро відчувають тиск ізоляції.

91% жінок-юристів заявляють, що брали на себе додаткові обов'язки по догляду за дітьми та домашньому навчанню, причому майже половина з них (49%) заявили, що частіше беруть на себе ці обов’язки, ніж їх партнер.

Майже три чверті опитаних (73%) повідомили, що їм важко поєднувати це із роботою юристом, а 32% довелося скоротити свій робочий час, щоб впоратися з хатніми справами. Більш того, жінки стурбовані тим, що поєднання роботи і домашніх обов’язків може негативно вплинути на їх кар’єру, якщо роботодавець побачить, що це впливає на якість роботи.

Також респонденти повідомили про фінансові проблеми на тлі кризи. Більше третини з них зіткнулися з падінням доходів, а 67% заявили, що їх роботодавець звільнив співробітників.

Однак зниження доходів, як правило, не супроводжувалося відповідним скороченням робочого часу - тільки 6% роботодавців скоротили свій формальний робочий час, а 3% звернулися з проханням про скорочення робочого часу. «Це особливо важко для жінок із маленькими дітьми у фірмі, деякі з яких були звільнені першими», - сказала одна з респонденток.

Незважаючи на безпосередні наслідки кризи, серед респондентів, які брали участь в опитуванні, спостерігається дивовижний рівень оптимізму: 70% опитаних очікують, що ситуація покращиться після закінчення кризи.

За інформацією Solicitors journal.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати