Кримінальні провадження, підсудні Вищому антикорупційному суду, мають бути передані до нього на підставі ухвал тих судів, у яких ці кримінальні провадження перебувають на розгляді. У випадку виникнення спірних питань стосовно того, чи підлягає справа передачі до ВАКС, вони можуть бути вирішені Верховним Судом у порядку, передбаченому ст. 34 КПК України.
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Читайте також: "Оскарження нових порядків перевірок Держпраці: ОАСК призначив підготовче засідання".
Таке роз’яснення надав Касаційний кримінальний суд у складі Верховного Суду на звернення суддів щодо порядку передачі окремих категорій кримінальних проваджень до ВАКС, повідомляє Судова влада України.
Крім цього, ККС ВС звернув увагу на те, що ВАКС розпочав роботу 5 вересня 2019 р., а 18 вересня 2019 р. був прийнятий Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо початку роботи Вищого антикорупційного суду".
Цим Законом було внесено низку змін до розділу XI "Перехідні положення" КПК України та розділу VI "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про Вищий антикорупційний суд". Зокрема, уточнено підсудність ВАКС та зазначено, що кримінальні провадження, досудове розслідування яких здійснюється або здійснювалося НАБУ та закінчено прокурорами САП, підсудні ВАКС, передаються до цього суду для розгляду в установленому КПК України порядку. Окремого вирішення цього питання іншими судами не передбачено.
Нагадаємо, ЄСПЛ назвав випадок, коли апеляція обов’язково має заслухати обвинуваченого та свідків.