03 лютого 2021, 16:57

ВРП звернулася до Офісу Генпрокурора щодо втручання в діяльність суддів

Прес-служба ВРП

ВРП констатує наявність підстав для вжиття заходів забезпечення незалежності суддів та авторитету правосуддя за результатами розгляду повідомлення суддів Комунарського районного суду міста Запоріжжя Романа Холода, Алли Круглікової та Анни Михайлової про втручання у їхню професійну діяльність.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "ВРП вважає, що звернення зборів суддів ВАКС щодо забезпечення незалежності підриває авторитет правосуддя".

Про це повідомляє прес-служба ВРП.

Як зазначено у повідомленні колегії суддів, до обвинувачених у кримінальному провадженні застосовано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою та домашній арешт. 

Судді поінформували, що під час засідання обвинувачені, перебуваючи у скляній кабінці, поводилися агресивно, кричали, нецензурно висловлювалися, намагалися вибити двері. Один із них невідомим предметом намагався порізати собі вени на передпліччі правої руки.

Вказано, що в такий спосіб обвинувачені порушували порядок неодноразово, в тому числі погрожували суддям фізичною розправою, перешкоджаючи розгляду клопотань.

Після прийняття рішення про тимчасове видалення обвинувачених із зали судового засідання, один з них відмовився виконувати розпорядження суду. Окремі обвинувачені почали погрожувати, що у разі силового виведення обвинуваченого із зали судового засідання будуть чинити опір працівникам конвою та різати собі вени заздалегідь заготовленими предметами.

Судді Холод Р.С., Круглікова А.В. та Михайлова А.В. зауважують, що таким чином обвинувачені намагалися вплинути на судові рішення, схилити суддів до прийняття певного судового рішення за результатами розгляду клопотань прокурора про продовження строку запобіжних заходів, що є втручанням у діяльність суддів щодо здійснення правосуддя під час розгляду кримінального провадження.

ВРП встановлено підстави для вжиття заходів щодо забезпечення авторитету правосуддя та незалежності суддів.

Так, статтею 376 Кримінального кодексу України передбачено кримінальну відповідальність за втручання в будь-якій формі в діяльність судді з метою перешкодити виконанню ним службових обов’язків або добитися винесення неправосудного рішення.

"Така поведінка обвинувачених була спрямована на свідомість та волю суддів з метою схилити їх до вчинення чи невчинення певних процесуальних дій або ухвалення певного судового рішення, що не узгоджується з положеннями частини шостої статті 48 Закону України "Про судоустрій і статус суддів" щодо обов’язку поважати незалежність судді і не посягати на неї та є неприпустимою", - зазначають у ВРП.

Вбачається, що обставини, про які інформують судді, пов’язані з розглядом конкретного кримінального провадження, тому може мати місце вплив на суддів, зокрема щодо винесення певного рішення у вказаній справі.

Разом із тим кваліфікація дій, які містять ознаки кримінального правопорушення, здійснюється правоохоронними органами, що є суб’єктами безпосереднього реагування на протиправні дії, які вчиняються щодо суддів.

З огляду на вказане ВРП звернулася до Офісу Генерального прокурора щодо надання інформації про розкриття та розслідування злочину у кримінальному провадженні, внесеному 30 жовтня 2020 року до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого частиною першою статті 376 Кримінального кодексу України, за фактами, викладеними у повідомленні суддів Комунарського районного суду міста Запоріжжя Романа Холода, Алли Круглікової та Анни Михайлової.

Нагадаємо, Рада підтримала тимчасову передачу повноважень ВККС до ВРП.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати