22 грудня 2021, 10:46

ВРП утворила Комісію з питань дотримання НАЗК гарантій незалежності суддів

Пресслужба ВРП

21 грудня 2021 року ВРП утворила Комісію Вищої ради правосуддя з питань дотримання Національним агентством з питань запобігання корупції гарантій незалежності суддів.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "ВРП звільнила у відставку двох суддів"

Про це повідомляє пресслужба ВРП.

Комісія буде аналізувати стан дотримання НАЗК гарантій незалежності суддів; надавати ВРП рекомендації стосовно необхідності вжиття заходів щодо наявності ознак незаконного впливу, тиску або втручання у діяльність судді, під час повної перевірки декларації, моніторингу способу життя.

Відповідно до частини першої статті 52Закону України «Про запобігання корупції» порядок здійснення повної перевірки декларації, поданої суддею, суддею Конституційного Суду України, порядок моніторингу способу життя судді, судді КСУ визначається Національним агентством за погодженням відповідно Вищої ради правосуддя або зборів суддів Конституційного Суду України. При цьому порядок не може встановлювати особливості здійснення перевірки та моніторингу способу життя судді не передбачені цим Законом.

Як зазначається, НАЗК не врахувало істотні зауваження ВРП до Порядку здійснення моніторингу способу життя судді та Порядку проведення перевірки декларацій суддів, через що Вища рада правосуддя відмовила у погодженні проєктів.

Попри відсутність відповідних порядків НАЗК розпочало перевірку декларацій суддів, що викликає питання стосовно відповідності дій НАЗК Закону України «Про запобігання корупції».

Відповідно до положень статті 52Закону України «Про запобігання корупції» будь-який незаконний вплив, тиск або втручання у діяльність судді, під час повної перевірки декларацій, моніторингу способу життя забороняється.

У разі наявності ознак незаконного впливу, тиску або втручання у діяльність судді, під час повної перевірки декларації, моніторингу способу життя суддя, невідкладно, але не пізніше наступного робочого дня з дня, коли судді стало відомо про наявність таких ознак, повідомляє про це відповідно Вищій раді правосуддя.

Вища рада правосуддя розглядає таке повідомлення та може протягом десяти робочих днів з дня його отримання внести Голові Національного агентства обов’язкове для розгляду подання про усунення порушень, виявлення та притягнення до встановленої законом відповідальності осіб, якими вчинено дії або допущено бездіяльність, що порушує гарантії незалежності суддів під час здійснення повноважень Національного агентства. Голова Національного агентства забезпечує розгляд такого подання, усунення порушень та протягом десяти робочих днів з дня отримання подання інформує Вищу раду правосуддя про рішення, прийняті за результатами його розгляду.

Уповноважена особа Національного агентства, яка вчинила дії або допустила бездіяльність, що порушує гарантії незалежності суддів підлягає притягненню до дисциплінарної відповідальності у встановленому законом порядку.

Відповідно до частини четвертої статті 14 Закону України «Про запобігання корупції» кожні два роки проводиться зовнішня незалежна оцінка ефективності діяльності Національного агентства. Під час проведення оцінки ефективності діяльності НАЗК Комісія з проведення незалежної оцінки ефективності діяльності Національного агентства також враховує інформацію Вищої ради правосуддя, Конституційного Суду України щодо дотримання НАЗК при здійсненні його повноважень гарантій незалежності суддів, суддів Конституційного Суду України.

Комісію очолив виконувач обов’язків Голови ВРП Олексій Маловацький, до її складу увійшли члени Ради, керівник секретаріату, заступник керівника секретаріату – начальник відділу з питань запобігання і виявлення корупції, керівники структурних підрозділів.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати