22 липня 2020, 14:07

ВРП протягом першого півріччя 2020 року звільнила 129 суддів

Прес-офіс Вищої ради правосуддя

Вища рада правосуддя протягом першого півріччя 2020 року звільнила 129 суддів.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "ВРП звільнила керівника секретаріату".

Про це повідомляє прес-офіс Вищої ради правосуддя.

Про це йдеться у статистичній довідці про діяльність Вищої ради правосуддя та її секретаріату за перше півріччя 2020 року, підготовленій відділом статистично-аналітичної роботи секретаріату ВРП.

Зазначається, що у 2020 році за загальними обставинами звільнено 116 суддів: у зв’язку з поданням заяв про відставку – 115, у зв’язку з поданням заяви про звільнення за власним бажанням – 1. За особливими обставинами звільнено 13 суддів: 10 з них – за вчинення істотного дисциплінарного поступку, 3 – внаслідок визнання їх такими, що не відповідають займаній посаді, за результатами кваліфікаційного оцінювання.

"У 2019 році ВРП звільнила з посад із різних підстав 247 суддів. За весь період діяльності Вищої ради правосуддя (юстиції) найбільше було розглянуто заяв суддів про відставку у 2010 році (368 рішень), 2015 році (362 рішення), 2016 році (1449 рішень), 2017 році (405 рішень)", - нагадали у ВРП.

Як повідомляється, масові звільнення суддів за останні десять років були зумовлені постійними змінами законодавства, яке регулює судову систему.

Так, у 2010 році у зв’язку із прийняттям Закону України "Про судоустрій і статус суддів", яким змінювався розмір допомоги судді у зв’язку з виходом у відставку та не передбачалося такої підстави звільнення, як відставка за станом здоров’я, значно збільшилась кількість суддів, які вирішили звільнитися із займаних посад.

У 2013 році було заплановано внесення змін до Конституції України щодо судової системи, збільшення віку перебування на посаді судді та інші можливі зміни щодо статусу судді. Тому у цей період багато суддів приймало рішення про своє звільнення.

У 2016 році до масових звільнень суддів спонукало введення процедури кваліфікаційного оцінювання суддів на відповідність займаній посаді, яка проводилась Вищою кваліфікаційною комісією суддів України згідно з внесенням відповідних змін до Конституції України (прийняттям Закону України "Про судоустрій і статус суддів" у новій редакції та наданням фінансових гарантій суддям при виході у відставку). 

Таким чином, станом на 20 липня 2020 року фактична кількість суддів у судах України становить 5286 при визначеній кількості 7295. Здійснювати правосуддя мають повноваження 4662 судді. Тож нестача суддівських кадрів у судах сягає майже 30%.

Нагадаємо, судді господарських судів вбачають у проект антикорстратегії реальну загрозу суддівській незалежності.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати